Galatasaray’da oynayan Marcao’nun İspanya’nın güçlü takımlarından Sevilla’ya geçeceği bir süredir konuşuluyordu. Ama medyada çıkan haberlerde İspanya medyası ile bazı çelişkiler oluştu. İspanya medyası Marcao için istenen bonservis rakamını şimdiye kadar 12 milyon Euro olaral söylüyordu. Kırmızı beyazlı İspanyol takım Sevilla’da oyuncu için Galatasaray’a 12 milyon üzerinden bir anlaşma önermişti.

Ama Türkiye’deki manşetlerde Marcao’nun 8+2 milyon yani 10 milyon Euro’ya Sevilla’ya geçeceği haberi yayılınca İspanyol takım fiyatı 10 milyon Euro’ya düşürdü. Sonuç olarak Marcao hakkında istenen bedel kafaları karıştırdı. Çünkü medyadaki haberler ve Galatasaray takımının istediği fiyat arasında da bir fark var.

Galatasaray Ne Kadar İstiyor?

Galatasaray’ın Marcao için istediği bonservis miktarı ise on beş milyon Euro. Sarı kırmızılı takımın yöneticileri kesinlikle bu rakamın altına inmek istemediklerini net bir şekilde belirtti. Sevilla taraftarları ise konunun bir an önce açıklığa kavuşmasını bekliyor. Çünkü Sevilla şu ana kadar bir futbolcusunu başka bir takıma gönderdi.

Diedo Carlos otuz milyon Euro bonservis bedeliyle başka bir takıma satıldı. Öte yandan Chelsea ya da Barcelona’ya 60 milyon Euro’ya satılacak. İki oyuncunun gitmesiyle birlikte Sevilla’nın teknik direktörü de taraftarlardan baskı görmeye başladı. Bu yüzden Marcao’nun hakkında hemen bir karar verilmesi bekleniyor. Yoksa taraftarların sabrı taşmış durumda ve gelecek sezon için kaygılanıyorlar.

Galatasaray ve Marcao Arasındaki Gerginlik

Marcao’nun gelecek sezon hangi takımda oynayacağı meselesi iyice karışmış durumda. Sevillalı taraftarlar merakla sonucu beklerken sabırsızlanıyor. Öte yandan Marcao’da daha önce Zenith’in teklifini geri çevirmişti ve Sevilla ile anlaşmak istediğini söylemişti. Hala Galatasaray’la iki yıllık sözleşmesi bulunan oyuncunun Sevilla takımı ile anlaştığını söyleyerek Gaşatasaray’a baskı yaptığı da iddialar arasında yer alıyor.

Öyle ki oyuncu Galatasaray yönetimine kendisinin anlaşma yaptığını ve artık takımın teknik heyetinin de bir anlaşma yapması konusunda baskı yapması hoş karşılanmamış. Çünkü Galatasaray Marcao için belirlediği 15 milyon Euro bonservis ücretinin altına inmek hiç istemiyor. Marcao ve Sevilla taraftarları ise en geç iki ya da üç gün içerisinde sonucun kesinleşmesi için baskı yapıyor.

Galatasaray Sözünden Dönmüyor

Galatasaray önümüzdeki günlerde Avusturya antrenmanları için hazırlanmaya başlayacak. Eğer Marcao için istenen bedel ödenmezse ve Sevilla ile anlaşma sağlanamazsa Marcao’nun da Avusturya kampına götürülecek olan futbolcular arasında olduğu da öğrenildi.
Bu durumda sarı kırmızılı takımın 15 milyon bonservis ücreti konusunda ısrarlı olduğu ve kesinlikle bu rakamın gerisine düşmek istemediği de ortaya çıktı. Ancak şöyle de bir durum var ki her sezon sonunda oyuncu için bu şekilde teklifler havada uçuyor. Bu tekliflerin kesin olup olmadığı ve oyuncunun gerçekten Sevilla ile anlaşma yapıp yapmadığı konusunda resmi bir açıklama yoktur.

Marcao Dünyanın En İyi Oyuncuları Arasında mıdır?

Dünyadaki en iyi stoperler sıralamasında bazıları kendisini ilk 11’e, bazıları ilk beşe bazıları ise ilk üçe kadar çıkarıyor. Oyun kurma becerisi hep takdir edilen Marcao bugüne kadar gelen en iyi savunma oyuncularından birisi olarak kabul ediliyor. Galatasaray taraftarları da kendisi hakkında kesin bir haber bekliyor. Yerine Aldülkerim Bardakçı’nın alınıp alınmayacağı meselesi de henüz netlik kazanmadı.

Takımdan ayrıldığında Galatasaray’a kattığı enerji ile güzel anılar bırakacağı kesin olan MArcao hakkında kesin bir anlaşma yapılıp yapılmadığı hala sürüncemede kalan bir konu. Oyuncunun gelecek sezon Sevilla’nın en iyi stoperlerinden birisi olup olmayacağı da çok merak ediliyor. Bakalım Marcao söylendiği gibi Avusturya kampına katılacak mı?