Ocak ayı transfer döneminde kadrosuna katacağı isimler için girişimlerini sürdüren Galatasaray'da birçok oyuncu gündeme gelmişti. Kale için de Berke Özer'in kadroya katılacağı iddiaları vardı. Ancak genç kalecinin 1. Lig ekibine imza atacağı öne süürldü.

Fenerbahçe ile olan sözleşmesini aylar önceden uzatmayacağını açıklayan ve Avrupa hedefiyle sarı lacivertlilerle yolunu ayıran Berke Özer, uzun süre takımsız kalmıştı. Genç file bekçisi son olarak Portekiz temsilcisi Portimonense'den gelen teklifi kabul ederek kariyerini bu ülkede sürdürme kararı almıştı. Ancak buradaki kariyeri kısa sürecek. Galatasaray'ın istediği öne sürülen Berke'nin 1. Lig'den bir takımla anlaştığı yazıldı.


 


Sadece 2 maça çıkabildi

Geleceğin yıldızlarından biri olarak lanse edilen ve büyük umutlarla Fenerbahçe'ye transfer olan Berke, ayrıldıktan sonra imza attığı takımında sadece 2 maç süre alabildi ve kalesinde 4 gol yedi. Bu da kariyerinin Portekizdeki sonlanması anlamına geliyordu.

Yıldız golcü için Erden Timur'dan İtalya çıkarması! Yıldız golcü için Erden Timur'dan İtalya çıkarması!


 

Eyüpspor kiralık gönderecek

Eyüpspor, 2.5 artı opsiyonlu bir şekilde toplamda 4.5 yıllık anlaşma sağladı. Kaleci Berke Özer'i sezonun ikinci yarında forma giyebileceği bir takıma kiralık olarak göndermeyi planlıyor.