Galatasaray'da kalıp kalmayacağı merak konusu olan ve Avrupa'dan birçok kulübün ilgilendiği Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed'le ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. 

Mısır basınında çıkan haberlere göre, Galatasaray'ın oyuncu için Zamalek kulübüne ödemesi gereken 4 milyon dolar henüz ödenmedi. Cimbom, Mohamed'i önce kiralamış, ardından satın alma opsiyonunu kullanmıştı. Çıkan haberlere göre Galatasaray'ın 4 milyon doları Temmuz başında ödemesi gerekiyordu. Sözleşmede buna ilave olarak 10 günlük bir ek zaman bulunuyor. 

Haberde görüşlerine yer verilen Zamalek kulübüne yakın bir kaynak, kulübün paranın ödenmemesi ihtimaline karşı özel bir dosya hazırladığını belirtti.  O isim, Zamalek yönetiminin, sarı-kırmızılılara verilen sürenin bekleyeceğini, ancak ödeme yapılmaması durumunda kulübün gerekli önlemleri alacağını söyledi. mohamed

GALATASARAY CEZA ÖDEYEBİLİR!

Açıklamalarına devam eden kulübe yakın kaynak, Temmuz başında ödenmesi gereken 4 milyon dolar için 10 iş günü gecikme süresini içeren bir maddenin olduğunu dile getirdi. Bu sürenin de aşılması durumunda, Galatasaray'ın ödemesi gereken rakama 500 bin dolar daha ceza ekleneğini blirtti.

Kariyeri boyunca 180 müsabakaya çıkan oyuncu 58 gol 15 asist üretti. Mısırlı 25 yaşındaki golcü oyuncu, Galatasaray formasıyla çıktığı 58 maçta 17 gol 5 asistlik performans sergiledi.