Süper Lig'e dünyayı hızla etkisi altına alan ve küresel salgın ilan edilen koronavirüs nedeniyle liglere ara verildi. Verilen arada şampiyonun kim olacağı merak edilirken Galatasaray yeni sezon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Sarı Kırmızılı kulüp önümüzdeki sezon için kolları sıvadı. Galatasaray yeni sözleşmeler imzalamaya hazırlanıyor.

Donk, Emre Akbaba, Ömer Bayram ve Adem Büyük ile yeniden masaya oturmayı planlayan Sarı Kırmızılı yönetim 4 oyuncu için de kararını verdi.

Kovid-19 virüsü tedavisi devam eden 66 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Fatih Terim bu 4 oyuncunun sözleşmelerinin uzatılmasını ve şartların yeniden düzenlenmesini Galatasaray yönetimine ilettiği öne sürüldü.

TÜRK LİRASI OLARAK MAAŞ ALACAKLAR

34 yaşındaki Hollandalı futbolcu Ryan Donk’un mukavelesi sezon sonunda sona eriyor. Yıllık 1 milyon 850 bin Euro garanti ücret karşılığında oynayan 34 yaşındaki Hollandalının maaşı düşürülecek, teklif 1+1 yıllık olacak. Sözleşmesi gelecek yıl bitecek olan Emre Akbaba’nın, 1 milyon 750 bin Euro olan yıllık ücreti ciddi oranda geriye çekilerek Türk Lirası’na çevrilecek. Kulübüyle 1 yıllık daha anlaşması bulunan Adem Büyük’ün, seneye 4 milyon TL olması gereken maaşında da indirim yapılacak ve süresi 1+1 yıl daha uzatılacak. 1 yıl sözleşmesi kalan bir diğer isim Ömer Bayram’ın yıllık 400 bin Euro olan maaşı da Türk Lirası’na çevrilecek ve imzalanacak olan sözleşme 2 veya 3 yıllık olarak yapılacağı iddia edildi.

Kaynak: İnternet Spor