Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray’da ara transfer dönemi çalışmaları başladı. Sarı kırmızılı ekibin ara transfer dönemindeki önceliği sol bek olacak. Yaz transfer döneminde Angelino’yu renklerine bağlayan sarı kırmızılı ekip sol bek sorununu çözdüğü düşünülüyordu. Teknik Direktör Okan Buruk’un yönetime mutlaka alın raporu verdiği İspanyol oyuncunun performansı hayal kırıklığı yaşadı. Galatasaray forması ile 19 maçta görev alan Angelino 1 gol ve 1 asist üretti. Savunmasının zayıf olduğu, lakin hücum hattına zenginlik katacağı düşünülen oyuncu takım oyununa uyum sağlayamadı. Hem hücumda hem de savunmada zafiyet yarattığı düşünülen Angelino’nun sözleşmesindeki satın alma opsiyonunun kullanılmamasına karar verildi.

Erden Timur, Leipzig ile Görüştü

Galatasaray’ın transfer çalışmalarını yürüten Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un Leipzig yönetimi ile masaya oturduğu öğrenildi. Angelino’nun sözleşmesinde bulunan 20 maçta oynarsa satın alma opsiyonu devreye girer maddesi üzerinden pazarlıklar yapıldı. Leipzig tarafından maç sayısının artırılması talebi olumsuz karşılandı. Angelino’nun da devreye girerek kulübü ile görüştüğü ve kolaylık sağlanmasını istediği öğrenildi. Buna rağmen Leipzig cephesi geri adım atmadı. Leipzig Sportif Direktörü Rouven Schröder tarafından Angelino’nun transferiyle ilgili çok rahat oldukları açıklandı. Galatasaray yönetiminin sözleşmeyi imzalarken herşeyi bildiğini belirten Leipzig Sportif Direktörü Rouven Schröder, ‘’Biz 6 milyon Euro'luk zorunlu satın alma opsiyonunun kullanılacağını varsayıyoruz. Söyleyecek başka bir şey yok’’ dedi.

901fedc32eff432ea2479911ac6f8f20

Angelino Düzenli Forma Giymek İstiyor

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, özel olarak transfer edilmesini istediği Angelino ile görüştü. Tecrübeli teknik adam Angelino’nun takımda kalmasından yana olduğunu açıkladı. Lakin, Angelino’nun oyun planına uyum sağlayamamasından dolayı satın alma opsiyonunun kullanılamayacağı belirtildi. 26 yaşındaki oyuncunun da düzenli forma giymek istediği için Galatasaray’dan ayrılmaya karar verdiği ortaya çıktı. Fransız medyasında çıkan son haberlere göre Angelino’nun yeni adresi Marsilya olacak. İspanyol oyuncunun menajeri ile temasa geçen Marsilya, Angelino’yu renklerine bağlamaya istekli olduğunu bildirdi. Piyasa değerinin 8 milyon Euro olduğu düşünülen İspanyol oyuncu, Marsilya’nın teklifine sıcak bakıyor. Ara transfer döneminde Leipzig’e geri dönecek olan Angelino’nun yeni adresinin Marsilya olması bekleniyor. Galatasaray yönetimiyse yıldız futbolcuyla yollarını ayırma kararını yeniden değerlendirmeyeceğini açıkça belirtti.