Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi mücadelesi verecek olan son şampiyon Galatasaray, transferde gaza basıyor. Erden Timur'un yürüttüğü transfer harekatında nihayet bombalar patlıyor. Galatasaray, taraftarın merakla beklediği iki Arjantinli'yi bitirdi. Transferde artık sadece imzalar kaldı. İki Arjantinli Galatasaray'ı yeni sezonda bambaşka bir silüete büründürecek! Peki kim o isimler? Detaylar haberimizde sizlerle...

Gelecek sezonda Süper Lig, Ziraat Kupası ve Şampiyonlar Ligi olmak üzere üç kulvarda boy gösterecek Galatasaray, transfer için gaza bastı. Erden Timur'un yönetiminde devam eden transfer görüşmeleri nihayet meyvesini veriyor. İki yıldız isim Galatasaray'a imza atmaya geliyor. Sezonun başlamasına sayılı günler kala Cimbom, futbolseverlerin merakla beklediği iki isimle imza aşamasına gelmiş durumda. Fransızlar, İki Arjantinlinin Galatasaray'a imza atacağını duyurdu. Galatasaray taraftarı heyecanlandı! Peki kim o isimler? Artık resmi açıklama ve KAP bildirimine belki de saatler kalmış durumda.

PAREDES GALATASARAY'DA

paredes-3

Galatasaray, orta saha için uzun süredir peşinden koştuğu Leandro Paredes'i bitirdi. Paredes, Galatasaray'a imza atmaya geliyor. Fransız L'Equipe gazetesinin haberine göre Arjantinli yıldız resmen Aslan oldu. Galatasaray, yıldız orta sahanın kulübü PSG ile oturduğu pazarlık masasında mutlu sona ulaşmış durumda. 29 yaşındaki Arjantinli için kulübü PSG'ye 6 milyon euro bonservis bedeli ödenecek.

Galatasaray, Leandro Paredes ile 3+1 yıllık sözleşme imzalayacak. Paredes'e her yıl 2,5 milyon euro + bonus ödemesi yapacak olan Galatasaray, bir bombayı daha Paredes ile birlikte patlatacak.

TARAFTARIN SEVGİLİSİ ICARDİ'DE CİMBOM DEDİ

icas-1

Galatasaray'ın geçen sezon takımla özdeşleşen ve 1 sezonda taraftarın kalbine girmeyi başaran yıldız golcüsü Mauro Icardi'de Galatasaray'a evet dedi. Galatasaray, Arabistan ligi ekipleriyle kıran kırana rekabet ettiği Icardi transferinde de mutlu sona ulaştı. Öncelikle Icardi'nin kulübü PSG ile pazarlık masasında 10 milyon euro bonservis bedeline anlaşan Galatasaray, sonrasında Icardi ile maaş konusunda uzlaştı. Sponsorlarla birlikte yıllık 7,5-8 milyon euro + bonuslar seviyesinde anlaşma tamamlandı. Icardi'de kısa süre içerisinde Paris'ten ayrılıp İstanbul'a gelecek ve Galatasaray'la yeniden sözleşme imzalayacak.