Galatasaray’da yönetim krizleri devam ediyor. Sarı kırmızılı camia son iki yıl içerisinde iki başkan değişikliği yaptı. Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari olarak ibra edilmemesi ile başlayan kriz süreci Burak Elmas’ın seçilmesi ile sona ermişti. Burak Elmas döneminde ise birlik ve beraberlik mesajları verilmesine rağmen camia içerisindeki muhalif seslerin tonu yükseldi. Burak Elmas’ın yönetiminde yer alan Işıtan Gün ile ilgili iddialar ve Fatih Terim’in ayrılışı sarı kırmızılı camiayı yeniden sandık başına gitmeye zorladı. Genel Kurul üyeleri tarafından idari ibrasızlık ile cezalandırılan Burak Elmas yönetimi seçim kararı aldı. Galatasaray’ın 39. başkanını belirlemek için sandık başına giden genel kurul üyelerinin tercihi Dursun Özbek oldu. Seçim yarışı döneminde diğer başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu tarafından ‘’Ali Sami Yen’in koltuğunu satın almak istiyorlar’’ suçlaması gündeme bomba gibi düşmüştü. Galatasaray taraftarının sevgilisi konumunda bulunan iş insanı Erden Timur da Dursun Özbek’in yanında yer aldı. Başkan seçildikten sonra Dursun Özbek’in ilk hamlesi Cenk Ergün’ü Sportif Direktör olarak görevlendirmek oldu. 

indir (1)-8

Yönetim kurulu içerisinde tartışma çıktı

Başkan Dursun Özbek’in yönetim kurulu üyeleri arasındaki fikir ayrılıkları ve tartışmalar basına yansımaya başladı. Özellikle Sportif Direktör Cenk Ergün’ün geçmişte Galatasaray ile yaşadığı sorunlar tartışmaların fitilini ateşledi. Galatasaray taraftarı ise yeni başkanına ve yönetimine destek olmak için sessizliğini korumaya çalışıyor. Lakin, yönetim kurulunda Cenk Ergün’ün istifa etmesine yönelik taleplerin ardı arkası kesilmiyor. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un da transfer çalışmalarında aktif rol üstlenmesi Cenk Ergün’ün konumunun sorgulanmasına neden oldu. İtalya ve Portekiz’deki transfer görüşmelerinden sonuç elde etmeyi başaramayan Cenk Ergün’ün kulübe katkı sağlamadığı ileri sürüldü. Profesyonel çalışan olduğu için Galatasaray’dan maaş alan Cenk Ergün’ün üstlendiği görevi yürütecek potansiyelinin olmadığı düşünülüyor. Sportif Direktör Cenk Ergün ise Başkan Dursun Özbek’e istifa etmek istediğini ifade etti.

indir (2)-7

Başkan Dursun Özbek istifayı geri çevirdi

Başkan Dursun Özbek ise henüz görevinin ilk döneminde yol arkadaşları ile ayrılık yaşamak istemiyor. Yönetim kurulu üyeleri ile teker teker görüşen Başkan Dursun Özbek, sabırlı ve sakin olmalarını talep etti. Cenk Ergün’ün ilk istifasını geri çevirmesine rağmen baskı altında olduğu haberleri gündeme gelmeye devam ediyor. Transfer döneminin sona ermesi ile birlikte Cenk Ergün’ün Galatasaray’daki görevinden ayrılacağı düşünülüyor. Camia içerisindeki çatlak sesleri susturmak isteyen Başkan Dursun Özbek ise flaş bir transfere imza atmayı hedefliyor.