Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götüren Galatasaray’da hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek isteyen sarı kırmızılı ekipte transfer görüşmeleri hız kazandı. Erden Timur’un transfer listesindeki oyuncular birer birer gündeme düşüyor. İşte son dakika Galatasaray transfer gelişmeleri…

2022-23 Sezonu Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray transfer çalışmalarında vites yükseltti. Sarı kırmızılı ekipte transfer çalışmalarını yürüten Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, listesindeki oyuncularla görüşmeye başladı. Galatasaray’da transfer çalışmaları sezon içerisinde başlamıştı. Teknik direktör Okan Buruk ve teknik heyet, Ayhan Akman, Cenk Ergün ve Erden Timur’dan oluşan transfer komitesi çalışmalara erken başlamanın meyvesini toplayacak. Şampiyonlar Ligi’ne katılım hakkı kazanmak için ön eleme oynamak zorunda olan Galatasaray sezonu erken açacak. Bu yüzden yeni transferlerin bir an önce tamamlanarak kadroya katılması için yoğun bir çalışma yürütülüyor.

63d166924e3fe11138140ef2

Transfer Edilecek Oyunculara Karakter Analizi Yapılıyor

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek tarafından transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi. Başkan Özbek, transfer edilen oyuncuların sadece yetenekleri ile değerlendirilmediğini aynı zamanda karakter analizi de yapıldığını açıkladı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un anlaşma yaptığı özel bir şirket tarafından transfer listesindeki oyuncuların karakterleriyle ilgili 18-20 sayfalık rapor hazırlandığını ve inceleme sonucu transfere karar verildiğini belirtti. 23. Şampiyonluğuna ulaşan Galatasaray’da oyuncuların aile ortamı oluşturması dikkat çekmişti. Mauro Icardi de dahil olmak üzere sarı kırmızılı takımda yer alan oyuncuların insanı yönlerinin çok güçlü olduğu öğrenildi. Bu sayede Galatasaray rakiplerinden farklı olarak oyuncular arası uyumu yakaladı. Yeni transfer döneminde de transfer edilecek oyuncular için karakter analizi yapılacak. Oyuncunun takım arkadaşları ile uyum içerisinde olabileceğine kanaat getirilmesi halinde transferi tamamlanacak.

9cdb58da5b774b66b933743710076466

Erden Timur Gece Gündüz Çalışıyor

Fenerbahçe'den SPK'ya şikayet: Bonservis ve yıllık ücret haberleri... Fenerbahçe'den SPK'ya şikayet: Bonservis ve yıllık ücret haberleri...

Galatasaray’ın 23. Şampiyonluğunun mimarları arasında gösterilen Erden Timur’un yeni transfer döneminde de şapkadan tavşan çıkarması bekleniyor. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek isteyen Galatasaray’da ana hedef oyuncu kadrosunun genişletilmesi olacak. Her mevki için alternatif isimlerle görüşmeler başladı. Galatasaray taraftarının sevgilisi Mauro Icardi’nin transferi öncelik olarak belirlendi. Gomis’in takımdan ayrılmasından dolayı yeni bir forvet transfer edilmesine karar verildi. Erden Timur’un radarına giren son oyuncu Moıse Kean oldu. 23 yaşındaki oyuncunun menajeri ile görüşmelere devam eden Erden Timur, yıldız futbolcuyu kiralama yöntemi ile sarı kırmızılı renklere bağlamak istiyor.

112381148_2636375170024356_284989461269962986_n

Galatasaray’dan Sol Bek Hamlesi

Galatasaray’ın gelecek sezon oyuncu kadrosuna takviye yapmak istediği mevkiler arasında sol bek yer alıyor. Sezon boyunca 5 farklı oyuncunun görev aldığı sol bek mevkisi, takımın en sorunlu bölgesi olarak gösterilmişti. Galatasaray-Fenerbahçe maçında sol bekte Kazımcan Karataş görev aldı. Genç oyuncunun performansı taraflı tarafsız herkes tarafından övgü almayı başardı. Lakin, sarı kırmızılı yönetim sol bek için yıldız bir ismi transfer etmek istiyor. Erden Timur’un transfer listesindeki sol bekin Sola Sandro olduğu öğrenildi. Juventus ile görüşmelere başlayan Erden Timur, 32 yaşındaki futbolcu ile anlaşma sağladı. Transferin kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.