Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, A Spor programında gündeme ilşkin açıklamalar yaptı.

Zaniolo Açıklaması

"Çıkacak sonuca göre Zaniolo durumunun bir zararı da olabilir. Oyuncuyla da menajeriyle de konuştuk. Menajerinin de dediği böyle bir şey kesinlikle yapmadığı üzerineydi. Blackjack vb. şeyler oynadığı söylendi. Bunun da 150 bin euro gibi bir cezası var. Düzgün, genç heyecanlı birisi Zaniolo. Biz Zaniolo'nun beyanına inanıyoruz. Aston Villa da Zaniolo için kararı bekliyor. Çıkacak sonuca göre, bir şey yapacağız." 

Açıklayacağı belgeler hakkında sözler

"Geçmişte bir söz vermiştim. O yüzden bu yayına çıktım. Toplumumuzda büyük bir güven sorunu var. Ben o dönem gerçekten ligi yıpratmamak için açıklamamıştım. İnsanlar da görecek, bunlar bize katkısı olacak şeyler. Doğru şeyler konuşup, doğru şeyler önereceğiz. Süper Lig, 6 büyük ligden biri olacak. 6 büyük ligden biri olursak, Galatasaray Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilir. Fenerbahçe, Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilir, Avrupa şampiyonu olabilir." 

Szymanski sözleri

"Szymanski iyi oyuncu dedim. Fred iyi oyuncu dedim. Rashica iyi oyuncu dedim. Transfer çalımı, önemli olmayan bir kavram. Bu, kulüpleri birbirlerine kırdırıyor. Bazen aynı oyunculara talip olabiliyorsunuz. Biz Zaha'yı aldık, bir şey demedim. Demem de. Rakiplerimiz Fred'de, Szymanski'de ve Rashica'da neler dediler. Szymanski'nin tercihi bizdik ama o paraları veremezdik. Harcama limitimiz yoktu." 

"Örgütlü bir düzenle karşı karşıyayız"

; "Örgütlü bir düzen ve örgütlü bir yapıyla karşı karşıyayız. Ben kıvırmayı sevmem, net cevap veriyorum. Evet şu an bahsettiğim kulüp Fenerbahçe. Aynı örgütlü bir yapı Galatasaray'da yok. Savcılığı göreve davet ediyorum. Hodri meydan. Ben diyorum ki, savcılık soruşturma açsın. Tüm telefon kayıtları incelensin. Tüm hesaplar incelensin. Herkes insanların hakkını yiyor. İftira, hak yemek. Bunlar oluyor. Hodri meydan diyorum. Yarın imza vermeye hazırım. Sadece benimki incelensin, yine tamam. Çünkü sosyal medya ile belli belirsiz bir şey yapıp insanları baskı altında tutuyorsunuz. O baskı bu işin özgürleşmesine engel oluyor. Bu da gelişmeye engel oluyor."