Galatasaray’ın renklerine bağlamak için uğraştığı Norveçli golcü Erik Botheim için yeni engeller çıkmaya devam ediyor. Transfer için hukuki görüş bekleyen sarı kırmızılı ekibin karşısına yeni rakip çıktı. Galatasaray Erik Botheim transferinde son gelişmeler…

 7 Temmuz’da kampa girecek olan Galatasaray da transfer çalışmaları merak konusu olmaya devam ediyor. Sarı kırmızılı taraftarların gözü kulağı yönetimden gelecek olan haberlere kitlenmiş durumda bulunuyor. Yanıtı en çok merak edilen soru ise ‘’Erik Botheim Galatasaraya gelecek mi?’’ oldu. Her gün yeni bir haberle günü açan sarı kırmızılı taraftarlar, yönetimin bir an önce yeni transferleri açıklamasını bekliyor. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yapılan açıklamaya göre yıldız golcünün Krasnodar ile olan sözleşmesinin incelendiği yönünde olmuştu. Rus ekibinin 7.5 milyon euro bonservis ile renklerine bağladığı Erik Botheim’den gelir elde etme isteği Galatasaray’ın elini bağladı. Krasnodar ile Erik Botheim arasındaki sözleşmede 20 milyon euro cezai şart maddesi kafa karıştırdı. Transferden zararlı çıkmak istemeyen Galatasaray yönetimi ikinci bir görüş almak için yeni hukuk ekibi kurdu. Hukukçulardan gelecek olan yanıta göre hareket edecek olan Galatasaray, Erik Botheim ile her konuda anlaşma sağladı. Krasnodar ise bonservis talep etmeye devam ediyor. 

Erik Botheim’e İtalyan talip çıktı

Galatasaray’ın transfer için hukuk ekibinden haber beklediği esnada Erik Botheim’e yeni taliplerin çıktığı öğrenildi. İtalya’nın köklü kulüplerinden Salernitana da transfer için devreye girdi. Salernitana kulübünün Sportif Direktörü ise Türkiye futbol dünyasının yakından tanıdığı Morgan De Sanctis çıktı. Galatasaray’ın eski oyuncusu Morgan De Sanctis’in Erik Botheim ile bizzat görüştüğü öğrenildi. 22 yaşındaki yıldız oyuncu ile anlaşma sağlandığı haberleri İtalyan basınında yer almaya başladı. Lakin, Erik Botheim’in henüz net bir karar almadığı ve Galatasaray’dan gelecek olan habere göre hareket edeceği ileri sürüldü. Erik Botheim, Krasnodar kulübü ile parasını alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini feshetti. Aynı durumu yeniden yaşamak istemeyen Norveçli oyuncunun Galatasaray’a gelmeye daha sıcak baktığı öğrenildi. Galatasaray’ın bu hafta içerisinde yeni bir transfer açıklaması yapması bekleniyor.