SPORUNDİBİ.COM - ÖZEL / Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebilmesi için ön elemeler oynaması gereken Galatasaray, kadrosunu da bu yönde şekillendirmeye çalışıyor. Birçok yıldızla temas halinde olan Cimbom, bir taraftan takviyelerini gerçekleştirirken diğer yandan ayrılacak isimler konusunda da kararını vermiş durumda. Okan Buruk'un raporu dahilinde yıldız isimlerden biri ile yollar ayrılabilir.

okanburuk-5

Okan Buruk istedi, yönetim çalışıyor

Yeni sezondaki transferlerini listelerin yazılacağı ilk tarihe yetiştirmek için çalışmalarına devam eden Galatasaray'da gözler Okan Buruk'un verdiği listede. Hem katılacak isimleri hem de gidecekleri belirleyen genç teknik adamın istediği isimler arasında birçok yıldız bulunuyor. Ancak süreç çok da kolay ilerlemiyor. Yönetim, fedakarlık üzerine fedakarlık yaparak tüm şartları zorluyor ve taraftara müjdeli haberler verebilmeyi istiyor.

1679477381849-okan-kocuk

Birçok isim ayrıldı

Sezonun bitmesiyle birlikte Galatasaray'dan Mostafa Mohammed için Nantes satın alma opsiyonunu kullandı ve 5.75 milyon euroya anlaşma sağlandı. Okan Kocuk, Emre Taşdemir ve Bafetimbi Gomis ayrıldı. Juan Mata futbolu bıraktı. Milot Rashica ,Sam Adekugbe ve Mauro Icardi de kiralık sözleşmelerinin bitmesi nedeniyle kulüplerine geri döndü.

yusuf-demir

Yusuf Demir'e talip çıktı

Geride kalan sezonun başında yaz transfer döneminin son günlerinde transfer edilen Yusuf Demir, Türk statüsünde oynamaması nedeniyle çok fazla tercih edilmedi. Gurbetçi futbolcu için Cimbom, KAP'a bildirdiği satın alma şartlarında 5 taksit halinde 6 milyon euro ödeneceğini duyurmuştu. Beklentileri karşılayamayan Yusuf için Konyaspor kiralık hamlesi yapsa da genç oyuncu kabul etmemişlti. Şimdi ise kendisine talip çıktı.

YUSUF DEMİR

Basel istiyor

isviçre basınında yer alan haberlere göre Galatasaray'ın kanat oyuncusuna Basel talip oldu. Geçen sezon Trabzonspor'u eleyerek dikkat çeken Basel'in Yusuf'u satın alma opsiyonu ile kiralamayı teklif ettiği öğrenildi. Okan Buruk'un kadroda tutmayı planladığı ve Türk statüsüne geçmesinin ardından daha fazla süre vermek istediği öğrencisinin gidişine izin vermesi beklenmiyor. Ancak yönetim olası bir bonservis teklifinde düşüncesini değiştirebilir.