Bu sezon da yaptığı transferlerle adından söz ettiren ve şampiyonluktaki iddiasını ortaya koyan Galatasaray, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda yarın NK Olimpija Ljubljana'ya konuk olacak. İlk karşılaşmadan istediği sonucu alarak İstanbul'a dönmek isteyen sarı kırmızılılar diğer yandan gidecek oyuncularını da belirledi. Gelen tekliflerin değerlendirme sürecinin ardından yol ayrımı yakında. Detaylar haberimizde yer alıyor.

Galatasaray transfer

Gidecekler belirlendi

Teknik Direktör Okan Buruk'un raporu doğrultusunda hareket eden Galatasaray yönetimi, gelen liste ile birlilkte teklifleri değerlendirmeye başladı. Onladan biri Yusuf Demir. Genç futbolcunun istenen seviyeye çıkamaması üzerine tecrübe kazanması adına farklı bir takıma kiralanması gündemine geldi. Ancak Yusuf bu öneriyi geri çevirdi. Bulunduğu mevkideki yığılma nedeniyle forma şansının az olmasına rağmen farklı takıma gitmek istemedi. Diğer yandan Yunus Akgün de ayrılma talebini iletti. Nantes'in istediği kanat oyuncusunun kısa sürede gidişine onay verilebilir.

morutan

Morutan da ayrılacak

Galatasaray'a geldiği sezonun ardından İtalya'ya kiralanan Olimpiu Morutan'ın Pisa tarafından bonservisinin alınmaması şaşkınlıkla karşılanmıştı. Ancak farklı takımların ilgisi mevcut. Şu an takıma katılsa da gidişi konusunda çok fazla beklenmek istemeyen Romen futbolcuya iki ülkeden talipler var. Kendisi hakkında menajeri açıklama yaptı.

morutan-1

Adresini açıkladı

Galatasaray'da gönderilmek istenen Olimpiu Morutan için menajeri Ioan Becali açıklamalarda bulundu. Becali, oyuncusuna bazı tekliflerin bulunduğunu ve yönetimin Türkiye veya İtalya'ya göndermek istediğini söyledi. Morutan'ın adı Süper Lig ve Suudi Arabistan'dan birçok takımla anılmıştı. Futbolcunun sarı-kırmızılılar ile sözleşmesi 2026 yılına kadar devam ediyor.