Galatasaray Kulübü'nde Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimi için geri sayım başladı.

Sarı Kırmızılı kulüpte ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ile Yusuf Günay'dan flaş bir hamle geldi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;  Albayrak ve Günay, Başkan Mustafa Cengiz tarafından sürekli eleştirilen eski başkan Dursun Özbek'in kapısını çaldı ve 'Gel başkan ol' çağrısında bulunduğu iddia edildi.

Galatasaray'ın İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, geçtiğimiz günlerde bir araya geldikleri Özbek’e, "Kulüp çok zor durumda. Sadece haziran ayında ödenmesi gereken 300 milyon lira var. Bu parayı ancak siz verebilirsiniz. Galatasaray’ın kurtuluşu sizde. Gel başkan ol. Sizin oluşturacağınız bir yönetimde de yer alalım" teklifinde bulunduğu da çıkan haberler arasında yer alıyor.

Sarı Kırmızılıların eski başkanı Dursun Özbek'in ise şu yanıtı verdiği ifade ediliyor;

"Bunu şu ortamda kabul etmem, Galatasaray'ın örf ve adetlerine yakışmaz. Abdurrahim çok istekliysen sen aday olabilirsin"

Öte yandan görüşmenin, başkan Mustafa Cengiz’in 7 yönetici tarafından istifaya davet edilmesinden hemen sonra gerçekleştiği de iddialar arasında.

Sabah Gazetesi'nde çıkan habere göre ise; alacakları önemli ölçüde ödenen Özbek'in 30 milyon TL'ye yakın tutarı hibe ederek Sarı Kırmızılı Kulübe bıraktığı belirtildi.

Kaynak: NTV Spor