Galatasaray’da transfer çalışmalarının bir an önce tamamlanması için Başkan Dursun Özbek devreye girdi. Sportif Direktör Cenk Ergün’ün istifa ettiği yönündeki haberler yalanlanmıştı. Transferlerin geciktiğini düşünen sarı kırmızılı taraftarlar tepkilerini sosyal medya üzerinden paylaşmaya devam ediyor. Teknik direktör Okan Buruk tarafından transferdeki önceliğin orta saha ve forvet hattı olduğu açıklanmıştı. Galatasaray ile adı anılan çok sayıda oyuncu olmasına rağmen; transferlerin tamamlanmaması endişe yarattı. 

indir (2)-8


Sportif Direktör Cenk Ergün ile ilgili sadece taraftarın değil, yönetim kurulu üyelerinin de tepkisel davrandığı ortaya çıktı. Önce İtalya sonra Portekiz’e hareket eden Cenk Ergün’ün transfer çalışmalarını sözleşme aşamasına taşıyamaması nedeniyle gecikmeler yaşandığı ortaya çıktı. Galatasaray’da transferler ile ilgili çalışma yürüten diğer isim Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur oldu. Kadrosundaki oyuncuları satmakta da zorluk yaşayan sarı kırmızılı yönetim, yeni bir toplantı yaparak transfer çalışmalarını masaya yatırdı. Sarı kırmızılı camia içerisindeki huzursuzluğu sonlandırmak isteyen Başkan Dursun Özbek, transfer görüşmelerine bizzat katılma kararı aldı. 

indir (4)-3

Hazırlık maçları hayal kırıklığı yarattı

Galatasaray sezon öncesi hazırlıklarını Avusturya’da sürdürmeye devam ediyor. Teknik direktör Okan Buruk’un öğrencileri hazırlık maçları ile performanslarını ölçmeye başladı. MOL Feherver ve Sturm Graz takımları ile oynanan maçlarda galibiyet alınamadı. Yönetime mesaj gönderen Okan Buruk, transferlerin tamamlanması için hızlanmalarını istedi. Sarı kırmızılı taraftarlar ise hem Mustafa Cengiz hem de Burak Elmas döneminde yapılan hataların tekrarlanmaması için yönetime mesaj gönderdi. Galatasaray’ın en önemli eksiğinin forvet hattında olduğu görüldü.

indir (3)-5

Fildişi Sahilli yıldız futbolcudan yanıt geldi

Galatasaray’ın forvet için görüştüğü oyunculardan haber beklediği öğrenildi. Sarı kırmızılı ekibin hedefindeki son isim ise Christian Kouame oldu. Fiorentina forması giyen Fildişi Sahilli oyuncudan Aslan’a yanıt geldi. Sarı kırmızılı formayı giymek istediğini ifade eden  Christian Kouame için Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur harekete geçti. 24 yaşındaki oyuncu 2020 yılında Fiorentina'ya transfer olmuştu. 22 milyon Euro bonservis bedeli ödenen oyuncu, 205 maçta 39 gol attı. Sağ ayaklı olan Christian Kouame 1.85 boyundadır. Hava toplarındaki hakimiyeti ile dikkat çekmektedir. Fiorentina’dan gelecek yanıta göre transferin imza aşamasına taşınması bekleniyor.