Lider Fenerbahçe'nin 2 puan gerisinde olan Galatasaray'da hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Rayo Vallecano karşısında alınan mağlubiyete kimse takılmazken ara sonrasında şampiyonluk adımlarının atılması konusunda motivasyon sağlanmaya çalışılıyor. Onladan biri de ödemeler. Yönetim son olarak geçen hafta 100 milyon lirayı hesaplara yatırdı. Kısa süre içerisinde de kasım ayına ait 70 milyon liralık bir ödeme daha yapılması planlanıyor. Bunun için de kaynak arayışı söz konusu. 5 milyon liralık galibiyet primlerine de devam edilecek.


Dünya Kupası arasında Sportif AŞ'yi yenileyen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, listeye İbrahim Hatipoğlu, Maruf Güneş ve Fatih Demircan gibi kulübe karşılıksız maddi fedakârlıkta bulunan isimleri eklemişti. Borçları kapatmaya başlayan sarı-kırmızılı kulüpte geçen hafta futbol takımına 100 milyon TL'ye yakın ödeme gerçekleştiği ortaya çıktı. Teknik heyet ve futbolcuların Ekim ayı sonuna kadarki birikmiş alacakları kapatıldı. Kasım ayına ait 70 milyon TL borç kaldığı öğrenildi.


SAKATLIKLARIN GETİRDİĞİ KARABULUTLAR DAĞILDI

Beşiktaş ve Başakşehir maçlarına 5'er milyon TL galibiyet primi koyan yönetim, bu uygulamaya Dünya Kupası arasından sonra da devam edecek. Sakatlıklara canı sıkılan Florya cephesi, yapılan ödemelerle moral buldu. Sözleşmelerde 31 milyon Euro garanti ücret yazan A Takım'ın bütçesi bu sezon vergiyle birlikte 52 milyon Euro...