Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, transfer döneminde takımın yaş ortalamasını düşürmeyi hedefliyor.

Transfer döneminde kadrosuna Oğulcan Çağlayan, Emre Kılınç ve Kerem Aktürkoğlu gibi genç isimleri katan Süper Lig ekibi Galatasaray, yaş ortalamasını düşürmeyi planlıyor.

Sarı Kırmızılı takımın iskeletini genç oyunculardan oluşturmak isteyen teknik heyet, dinamizmi ve atletizmi arttırmayı düşünüyor.

Yeni sezonda kadroya dahil olacak isimlerin çoğunlukla genç ve gelecek vaat edecek isimler olacağı, takımın tecrübe yükünü de olası transferi sonrası Arda Turan’ın üslenmesi bekleniyor.

31 yaşındaki Maicon’la yollarını ayıran Galatasaray'da 30 yaşındaki Faslı futbolcu Belhanda ile de vedalaşılmasının gündemde olduğu ifade ediliyor.

Yeni sezon planlamasında kadroda kalacakları belirtilen, 30 yaşındaki Feghouli, 33 yaşındaki Babel ve 34 yaşındaki Falcao’ya da teklif gelmesi halinde değerlendirileceği iddia ediliyor.

Gençleştirme operasyonunda yeni dönemde alt yapıdan Emin Bayram'ın dışında Işık Kaan Arslan, Süleyman Luş ve Ali Yavuz Kol gibi isimlerin A takımda şans bulmaları bekleniyor.

Öte yandan Sarı Kırmızılı ekipte geçtiğimiz sezon yedek kulübesinde fazla forma şansı bulamayan isimlerin bazılarının kiralık gönderileceği çıkan haberler arasında.

Kaynak: TRT Spor