Uzun süren uğraşların ardından Vedat Muriqi transferinde istediğini elde edemeyen Galatasaray'da şu an önceliğin gönderilecek isimlere verilmesi kararlaştırıldı. Kadroda düşünülmeyen isimlerle vedalaşıp yabancı kontejnanını açmak isteyen sarı-kırmızılılar ilk olarak elindeki ihtiyaç fazlası oyuncuları belirledi.

MARIANO YA DA LINNES GİDECEK

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre teknik direktör Fatih Terim 2019-20 sezonu öncesi stratejisini şu şekilde belirledi. Şener Özbayraklı'nın transferinin ardından hem Mariano hem de Linnes'in takımda tutulması lüks olarak görülüyor. 1 yıl daha mukavelesi bulunan Mariano yıllık 2.3 milyon Euro kazanıyor. Nisanda mukavelesi 2 yıl uzatılan Linnes'in de garanti ücreti 1.4 milyon Euro.

Hem yüksek maliyeti, hem sözleşmesinin 1 yıl kalması hem de piyasasının olması nedeniyle öncelikli hedef Mariano'yu 3-4 milyon bonservisle satmak. Eğer Brezilyalı'da istenilen hedefe ulaşılamazsa Linnes'in de satılması gündeme gelecek.

Yine son senesi olan ve Sevilla ile görüşmeleri devam eden Fernandao'nun gitmesine izin verilecek. Orta sahaya Banega ile beraber bir yabancı daha alınması planlanıyor.

DIAGNE İLE MITROGLOU SATILACAK

Diagne'yi satıp finansal kaynak yaratmak isteyen sarı-kırmızılılar, Mitroglou’nu da göndererek kontenjan açmayı hedefliyor. Bu operasyonla birlikte forvete 2 yabancı alınması planlanıyor.

Marcao ve Luyindama ile savunması emin ellerde olan Cimbom yeni transfer Ozornwafor'u forma giyebileceği bir kulübe kiralayacak.


KAYNAK: AsistAnaliz