Şampiyonlar Ligi'nde Zalgiris'i geçerek Ljubjana ile eşleşen Galatasaray, bu turdaki kadrosunu UEFA'ya iletti. Sarı kırmızılılar 8 ve 15 Ağustos'ta karşılaşacağı rakibini eleyerek yoluna devam etmek isterken diğer yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor. Süper Lig'de sezonu Kayseri'de açacak ve ardından Trabzonspor'u ağırlayacak Aslan'da artık kadroya son şekil verilecek. Gelen isimlerin ardından da gidecek futbolcular belirlendi. Onlar arasında Fredrik Midtsjø de bulunuyor. Adı her ne kadar listede yer alsa da Norveçli yıldız ile yollar ayrılacak.

3.5 milyon euroya alınmıştı

Bu sezon olduğu gibi geçen yıl da birçok yıldızı kadrosuna katan Galatasaray'ın hamlelerinden biri de deneyimli ön libero olmuştu. AZ Alkmaar'In başarısındaki baş rollerden biri olan Fredrik Midtsjø için KAP açıklamasında; "Profesyonel futbolcu Fredrik Midtsjö ve kulübü Alkmaar Zaanstreek ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 3.500.0000 EUR tutarında transfer bedeli ödenecektir. Futbolcunun kendisiyle de 2022-2023 futbol sezonundan başlamak üzere 3 sezon için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre her bir futbol sezonu için futbolcuya net 975.000 EUR sezonluk ücret ödenecektir." ifadelerine yer veirlmişti.

25 maça çıktı

AZ Alkmaar'dan transfer edildikten sonra sarı kırmızılı formayla 25 maça çıkan Fredrik Midtsjö, söz konusu karşılaşmalarda 1 gol atıp 2 de asist yaptı. Yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun bir süre sahalardan uzak kalan tecrübeli isim sonrasında takımın ritim kazanması nedeniyle forma şansı bulmakta zorlandı. Bu yıl da Şampiyonlar Ligi'nde yer almak isteyen yönetim, yıldız takviyelerinin ardından kendisini göndermeyi planlıyor.

Talibi var

Okan Buruk'un kadroda düşünmediği ve kontenjan alanı açmak istediği Midstjö için yönetime rapor verdiği öğrenildi. Başka Dursun Özbek ve ekibi de gereken kolaylığın sağlanması için gelen talebi kabul etti. Önemli seviyede bir maaş kazanan 29 yaşındaki yıldıza eski takımı AZ Alkmaar talip oldu. Hollanda temsilcisi bu bölgelde sadece Clasie ile mücadele ederken Bazoer'ın da genelde stoperde kullanılması nedeniyle takviye kararı aldı. Ancak AZ'nin isteği, maaşının tamamının sarı kırmızılılar tarafından ödenmesi. Yönetim görüşmelerini sürdürüyor.