Galatasaray'ın en az maaş kazanan oyuncusu olan Sacha Boey'in kontratının uzatılması konusunda beklentiler yükselmişti. Fransız futbolcunun performansını artırması ile birlikte taliplerinin de çoğalması sarı kırmızılıların elini zayıflattı. Genç sağ bek mevkidaşı ve vatandaşı Leo Dubois ile aynı seviyede maaş istedi. 


Talipleri var

Sezon başında kamp görmemesine rağmen lige bomba gibi bir giriş yapan ve formayı kapan Sacha Boey günden güne perofmrnasını daha da yükseltmeyi başardı. Geldiği günden bu yana sakatlıklarla boğuşuğ saman alevi gibi formuyla gönderilecekler listesine eklenen genç futbolcunun ivmeyi tersine çevirmesi Avrupa'da da karşılık buldu.  Almanya'dan E. Frankfurt ve Wolfsburg ile İngiltere'den Crystal Palece'ın Boey'i takibe aldığı bildirildi. Bir Fransız kulübünün de maçlarını izlemek için takipçi yollayacağı öğrenildi. Daha önce Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmeyen başarılı futbolcunun, ayrılık hesapları yapmaya başladığı belirtildi.


Arada fark var

480 bin Euro garanti ücrete sahip Sacha Boey Galatasaray'ın yeni transferi Ross'tan sonra en az kazanan yabancı oyuncusu konumunda. Yönetimin sözleşmesini uzatmak istediği Fransız sağ bekin, Leo Dubois gibi 1.8 milyon Euro talep ettiği öğrenildi. Sarı-kırmızılı kulübün teklifi ise 1.1 milyon Euro...