SPORUNDİBİ.COM - ÖZEL / Bu akşam Hull City karşısında ilk maçına çıkacak olan Galatasaray'da gözler bir yandan da transferde. Birçok yıldızla görüşmelerini sürdüren yönetimin ilk hedefi ise kiralık oynayan Icardi ve Rashica'nın tapusunu alabilmek. Erden Timur geçtiğimiz günlerde gittiği İngiltere'de Norwich City'li yöneticilerle masaya oturdu ve pazarlıklara başladı. Kosovalı oyuncu da mutlu olduğu İstanbul'da forma giymeyi çok istiyor.

okanburuk-5

Şampiyonluk sonrası operasyon

Fenerbahçe'yi 3-0 yendikten sonra sezonu tamamlayan Galatasaray'da transfer operasyonu başladı. Gidecek isimlerin yanı sıra kalacak futbolcular ve takviye yapılması düşünülen yıldızlar konusunda görüşmeler yapıldı ve görüşmelere hız verildi. İlk sırada ise geçen sezon kiralık forma giyenler arasından Milot Rashica da bulunuyor. 25 yaşındaki kanat oyuncusunun kariyerini Türkiye sürdürmesi için temaslar yoğunlaştı.

galatasaray-okan-buruk-1912517

Okan Buruk'tan Rashica açıklaması

Teknik direktör Okan Buruk transfer konusunda açıklamalarda bulundu. Buruk şunları söyledi; "Çok hızlı bir şekilde başladık. Şampiyonluk kutlamaları çok kısa sürdü. Şampiyonlar Ligi hedefi bizim için en büyük motivasyon. Şampiyonluğun özgüveni hala üzerimizde. Bu sene çok zor olacak. Maç sayımız artacak bu yüzden kadromuzu güçlü bir şekilde kurmak istiyoruz. Hedefimiz Galatasaray'ı hem oyun olarak, hem sonuç olarak hem de skor olarak en iyisini ortaya koymak. İyi bir kadro kurmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hedefimiz 3 kulvarda da başarılı olabilmek. Rashica'nın kulübüyle görüşmelerimiz sürüyor. Takımda kalmasını istiyoruz. O da belli bir süreç alabilir. Kulüplerin arasındaki anlaşmalar ve rakamlar önemli. Ancak hem biz hem de oyuncu tarafı istiyor. Önümüzdeki sezon zor olacak. Avrupa ve Türkiye Kupası'yla birlikte maç sayımız çok daha fazla olacak. Hedefimiz, Galatasaray'ı bu seneki başarısının üzerine koyarak daha iyisini çıkartabilmek.

milot_rashica_kimdir_1662566032_6342

Championship'i istemiyor

Gelecek sezon da Galatasaray'da oynamak istemeyen Milot Rashica için devreye giren Galatasaray, İngiliz ekibine teklifini iletti. 8 milyon euro üzerinden başlayan pazarlıklarda Cimbom 6 milyon euro önerdi. Bunun da taksitlerle ödenecek olması yüksek ihtimal. Oyuncuya ise geçen sezon kazandığı paranın çok az üzerinde bir yıllık verilmesi planlanıyor. Taraftarlar da yıldız oyuncunun KAP'a bildirilmesini bekliyor.