Süper Lig’de üst üste üçüncü şampiyonluk hedefiyle yoluna devam eden Galatasaray, gelecek sezonun kadro planlamasını da şimdiden başladı. Sarı Kırmızılı takımda gelecek sezon planlaması doğrultusunda 66 yaşındaki teknik direktör Fatih Terim’in özellikle idtediği iki isim; Henry Onyekuru ve Mario Lemina’yı kadroda tutabilmek amacıyla çalışmalara başlandı.

Galatasaray'da hedef bu iki yıldız ismin kiralık sözleşmelerinin 1 sezon daha uzatmak. Sarı Kırmızılı Yönetim önümüzdeki haftadan itibaren Fransa Ligue 1 ekibi Monaco ve İngiltere Premier Lig ekibi Southampton ile temasa geçerek teklifi ileteceği iddia edildi. Onyekuru ve Lemina’nın Galatasaray’da kalmayı çok istemesi, Sarı Kırmızılı kulübün bu operasyondaki en büyük avantajı olduğu belirtildi.

Sarı Kırmızlılarda sol bekin parlayan ismi Marcelo Saracchi ise Galatasaray’da yoluna devam ediyor. Uruguaylı oyuncu Saracchi'nin kiralık sözleşmesi gelecek sezon sonunda sona erecek. Aslan'da diğer kiralık oyuncular Seri ve Andone’nin durumuna ise performanslarına bağlı olarak sezon sonunda karar verilecek. Eğer Jean Michael Seri, son haftalardaki form grafiğini deva ettirirse, onun için de kulübü Fulham’la temasa geçilebileceği iddia ediliyor.

Kaynak: Super Haber