Spor Toto Süper Lig’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray transferde gaza bastı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yürütülen transfer çalışmalarında öncelik belirlendi. Şampiyon olan kadroyu korumak isteyen sarı kırmızılı yönetim Mauro Icardi ve Milot Rashica’nın bonservisini almak istiyor. Şampiyonlar Ligi’ne katılım bileti almak isteyen sarı kırmızılı yönetim; teknik direktör Okan Buruk’un sunduğu rapor doğrultusunda transfer planlamasını hazırladı.

galatasaray-milot-rashica-1912042

Rashica Transferinde Fiyat Yükseldi

İngiltere’nin Championship liginde mücadele eden Norwich City kulübü ile transfer görüşmeleri hızlandı. Kosovalı futbolcunun alt ligde oynamak istememesi de Galatasaray yönetiminin elini güçlendirdi. Norwich City kulübü, Süper Lig ekibi Giresunspor’dan Borja Sainz ile sözleşme imzaladı. Bu anlaşma Milot Rashica’nın takımdan ayrılmasının önünü açmış oldu. Galatasaray yönetimi 26 yaşındaki Rashica için 5 milyon Euro bonservis ücreti teklif etmişti. Norwich City kulübü ise teklifi kabul etmedi. Sarı kırmızılı yönetim Rashica transferinde mutlu sona ulaşmak için fiyat teklifini yükseltmeye karar verdi.

galatasaray-milot-rashica-aa-2030742

Erden Timur’dan Yeni Ödeme Teklifi

Sarı kırmızılı taraftarların ‘’Transfer Sihirbazı’’ olarak tanımladığı Erden Timur’un Norwich City kulübüne yeni bir teklifle gittiği ortaya çıktı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Rashica için 7.5 milyon Euro bonservis ücreti teklifinde bulundu. Sarı kırmızılı yönetim taksitler halinde 7.5 milyon Euro ödemek istiyor. Ödeme planının uzun vadeli olması teklifini Norwich City kulübünün değerlendirildiği öğrenildi. Öte yandan Milot Rashica’da Galatasaray’a geri dönmek istediğini yönetime bildirdi. Kosovalı futbolcu ve ailesinin İstanbul’da yaşamaktan memnun olduğu biliniyor. Galatasaray yönetimi Rashica transferini bir an önce tamamlamak için yoğun çaba gösteriyor.