Trendyol Süper Lig son yılların en heyecanlı şampiyonluk mücadelesine sahne olmaya devam ediyor. Galatasaray ile Fenerbahçe’nin başı çektiği şampiyonluk yarışında ara transfer dönemi kritik önem taşıyor. 11 Ocak’ta başlayacak olan ara transfer dönemi için Galatasaray’ın öncelikleri belirlendi. Sarı kırmızılı ekip ara transfer döneminde orta saha, sol bek ve hücum hattına takviye yapacak. Yaz transfer döneminde oyuncu kadrosuna dahil olan Angelino, Hakim Ziyech ve Ndombele ile yollar ayrılacak. Galatasaray yönetimi ara transfer döneminde yeni oyuncu takviyelerinin yanı sıra oyuncu satışıyla ilgili de önemli adımlar atmaya karar verdi. Victor Nelsson ve Sacha Boey’in iyi bir teklif gelmesi halinde satışına onay verileceği öğrenildi. Özellikle Sacha Boey’in transferi kritik önem taşıyor. Sarı kırmızılı yönetim oyuncu satışı ile kasasına sıcak para girişi sağlamak istiyor.

gsgs-4

Okan Buruk İstedi, Erden Timur Düğmeye Bastı

Sezonun geri kalan kısmında üç kulvarda mücadele edecek olan Galatasaray oyuncu kadrosunu güçlendirmek için düğmeye bastı. Teknik Direktör Okan Buruk’un yönetime sunduğu rapor doğrultusunda transfer çalışmaları başladı. Sarı kırmızılı ekip transfer döneminde en büyük bütçeyi orta sahaya harcayacak. Kiralık olarak farklı takımlara gönderilen oyuncuların durumu da yeniden değerlendirilecek. Berkan Kutlu ve Leo Dubois’in sarı kırmızılı ekibe geri dönme ihtimali de değerlendirilmeye alındı. Yaz transfer döneminde oyuncu kadrosuna dahil edilen Angelino’nun ise takımdan ayrılmasına karar verildi. İspanyol futbolcu performansı ile beklentileri karşılamayı başaramamıştı. Angelino’nun sözleşmesinde yer alan satın alma opsiyonunu kullanmak istemeyen Galatasaray yönetimi Leipzig ile görüşmelere başladı. Barış Alper Yılmaz’ın sol bekte görev alması ise hem yönetimin hem de teknik heyetin rahat bir nefes almasını sağladı. Buna rağmen sezonun geri kalan kısmında Barış Alper Yılmaz’ın sol bekte oynaması planlanmıyor. Teknik Direktör Okan Buruk’un listesinde genç bir oyuncu yer alıyor.

1808106266.0

Kiralama Yöntemi Yeniden Devreye Girdi

Galatasaray yönetimi sezonun ikinci yarısı için sol bek mevkisine takviyede bulunmaya karar verdi. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yürütülen transfer çalışmalarında kiralama yöntemi kullanılacak. Tecrübeli yöneticinin yeni rotası ise İspanya oldu. İspanyol devi Barcelona’nın kapısını çalan Erden Timur yıldız futbolcu için teklif yaptı. Galatasaray’ın transfer listesinin ilk sırasında yer alan oyuncu Alejandro Balde oldu. Barcelona altyapısında yetişen Alejandro Balde’yi 6 aylığına kiralamak isteyen sarı kırmızılı yönetim transfer görüşmelerinde önemli bir aşamaya geldi. Piyasa değeri 50 milyon Euro olarak açıklanan Alejandro Balde’nin sarı kırmızılı formayı giymeye yakın olduğu öğrenildi. 20 yaşındaki İspanyol futbolcu bu sezon Barcelona forması ile 23 maçta görev aldı. 1 asist üretmeyi başaran genç yıldızın düzenli forma giyebileceği bir kulübe transfer olmaya sıcak baktığı öğrenildi. Alejandro Balde için kirama bedeli ödemek istemeyen Galatasaray yönetimi pazarlıkları hızlandırdı. Genç yıldızın yıllık ücretini ödemeyi kabul eden sarı kırmızılı yönetim transferi bir an önce tamamlamak istiyor. Barcelona cephesinden gelecek yanıta göre transfer her an sonuçlanabilir.