Yeni sezonda transferin en hareketli takımlarından biri olan Galatasaray, Tete transferinde de mutlu sona ulaştı. Sarı-Kırmızılılar, bir süredir görüşmeler yaptığı Tete ile anlaşma sağladı. Sarı-Kırmızılılar, yıldız oyuncuyu renklerine bağlamaya hazırlanıyor.

Son şampiyon Galatasaray, Shakhtar Donetsk forması giyen ve kontratı 31 Aralık’ta sona erecek olan Tete'yi bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katacak.

Hukuki bir problem görülmedi

FIFA’nın verdiği izinle Rusya-Ukrayna savaşını göstererek kontratını feshetme hakkı bulunan genç yıldızla ilgili yapılan hukuki soruşturma ile, herhangi bir sorun olmadığı tespit edildi.

Maliyeti belli oldu

Sarı-Kırmızlılar Tete'ye yıllık 2.5 milyon euro garanti ücret ve imza parası olarak da 3.5 milyon euro ödeyecek. Tete'yi sağlık kontrolünden geçiren Galatasaray, 23 yaşındaki futbolcuyu kısa süre önce Rams Park'a getirdi. 23 yaşındaki oyuncunun kısa süre içinde açıklanması bekleniyor.

Fenerbahçe'den Tete açıklaması

Tete transferinde Galatasaray'dan önce adı anılan Fenerbahçe, transfere ilişkin nihai kararını kamuoyuna duyurdu. Sarı-Lacivertliler, Brezilyalı oyuncu için yapılan görüşmeleri doğrulamakla birlikte kulüp olarak verdikleri kararı da paylaştı. Açıklamada; "Bilgilendirme

Son dönemde Kulübümüz ile adı geçen futbolcu Tete (Mateus Cardoso Lemos Martins) hakkında kamuoyunu bilgilendirmek zorunlu hale gelmiştir.

Futbolcu ve ekibi, geçtiğimiz günlerde Türkiye ziyaretinde bulunmuşlardır. Bu ziyaret esnasında adı geçen oyuncu, menajerleri tarafından kulübümüze önerilmiştir.

Kulübümüz muhtemel transfer ihtimaline istinaden şartları sorgulamış, ancak yapılan hukuki, finansal ve teknik değerlendirmeler sonucunda oyuncunun transferinin tarafımıza uygun olmadığı kanaatine varılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi.