Devre arasında kadrosunu zenginleştirmek adına en az 3-4 transfer yapması beklenen Galatasaray kulübünde Mbaye Diagne'nin takasta kullanabileceği ve yerine dünyaca ünlü forvetin transfer edileceği iddiası edildi.

FootballNewsWestAfrica'da bulunan habere göre Galatasaray ve Al Hilal takımları Diagne-Marega transferi için iletişim halinde. Al Ahli'nin Diagne artı 3 milyon Euro istediği belirtidi.

Galatasaray'ın daha önce Club Brugge ve West Bromwich'e kiralık olarak verdiği Mbaye Diagne'yi devre arasında bonservisiyle göndermenin hesaplarını yapıyor.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lokomotiv Moskova maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında transfere ilişkin "Başkanımızla da konuştuk, Ocak ayında bazı planlarımız var. Scout grubumuz hazırız. Her kes de değişime hazır olmalıdır. Eksikler veya olması gerekenler... Bu sadece almakla değil verme alma şeklinde olacaktır. Doğrusu da budur. Gençlerimizin her gün tecrübe kazandığını da düşünürsek tekrar güçlü, eksik olan yerleri de güçlendirip yolumuza devam etmek istiyoruz. Mevcuttan memnunum ama her zaman bir daha iyisi vardır. Onu düşünerek hareket edeceğiz." açıklamasını yapmıştı.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir de Fatih Terim'in Ocak ayı için bazı transfer hedeflerinin olduğunu ve bunu hayata geçirmek istediklerini belirtmişti.

KAYNAK: NTV SPOR