Süper Lig’in zirvesinde yer alan Galatasaray’da transfer çalışmaları başladı. Sezonu şampiyon olarak tamamlamayı planlayan sarı kırmızılı ekip yaz transfer dönemine hızlı bir giriş yapmak istiyor. Galatasaray’ın transferdeki önceliği orta saha olarak belirlendi. Torreira ile sözleşme yenilen Galatasaray, dünya yıldızı ile temasa geçti. İşte detaylar…

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ezeli rakibi Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışı içerisinde bulunan sarı kırmızılı ekip Mayıs ayında mutlu sona ulaşmayı hedefliyor. Galatasaray’ın gelecek sezonla ilgili temel hedefi ise Şampiyonlar Ligi’ne katılım hakkı kazanmak olarak belirlendi. Sezonu şampiyon olarak tamamladıktan sonra Avrupa sahnesine çıkmak isteyen sarı kırmızılı ekipte transfer çalışmaları hız kazandı. Galatasaray sezon sonu seçim dönemine girecek. Başkan Dursun Aydın Özbek’in sezonu şampiyon olarak tamamlamaları halinde yeniden aday olması bekleniyor. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un da Başkan Özbek’in listesinde yer alması için ikna çalışmaları başlatıldı. Yönetimini güçlendirmeyi hedefleyen Başkan Dursun Özbek, Bankalar Birliği anlaşmasından çıkarak Galatasaray’ı finansal açıdan rakiplerinin önüne geçirmeyi hedefliyor.

b82d7e6d241e4b9a88f4b0d82ee06208

Galatasaray’dan İç Transfer Hamlesi

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı hız kesmeden devam ederken; Galatasaray gelecek sezonun hazırlıklarına şimdiden başladı. EURO 2024 öncesinde yerli oyuncularla masaya oturan sarı kırmızılı ekip önemli iç transfer hamlelerinde bulundu. Galatasaray’ın parlayan yıldızı Barış Alper Yılmaz ile yeni bir sözleşme imzalandı. Konyaspor’dan transfer edilen Abdülkerim Bardakçı ile yeniden masaya oturan sarı kırmızılı yönetim yeni sözleşme görüşmelerinde önemli bir mesafe kat etmeyi başardı. Galatasaray ilk 11’inin vazgeçilmez oyuncusu Torreira ile 2028 yılına kadar sözleşme uzatıldığı öğrenildi. Son olarak Galatasaray’ın efsane oyuncuları arasında yer alan Muslera ile 1+1 yıllık sözleşme yenileme görüşmelerinde önemli bir noktaya gelindi. İç transferde birbirinden önemli adımlar atan sarı kırmızılı yönetim EURO 2024 öncesi elini güçlendirdi.

Y9Hdn_1709799961_7428

Galatasaray’ın Transferdeki Önceliği Belirlendi

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve yönetim arasında yapılan görüşmelerde transferdeki öncelik belirlendi. Sarı kırmızılı ekipte yaz transfer döneminden itibaren kanayan bir yaraya dönüşen orta saha transferi için harekete geçilmesine karar verildi. Teknik direktör Okan Buruk’un yönetime sunduğu listede orta saha için transfer edilmesini istediği oyuncular yer aldı. Galatasaray yönetimi EURO 2024 öncesinde hızlı hareket etmek istediği için gelecek sezonun transfer görüşmelerine şimdiden başladı. Torreira ile sözleşme yenilen sarı kırmızılı yönetim orta sahaya dünyaca ünlü bir oyuncuyu getirmeyi planlıyor.

1054735707_88_0_2576_1866_1920x0_80_0_0_98f14254fbea7b58fe7864c5210090c0

Fenerbahçe’de Başkanlık yarışı başladı: Aziz Yıldırım’ın son açıklamasındaki ince detay… Fenerbahçe’de Başkanlık yarışı başladı: Aziz Yıldırım’ın son açıklamasındaki ince detay…

Torreira ile uyum sağlayacağı düşünülen oyuncular listesinin ilk sırasında Christian Eriksen yer alıyor. 32 yaşındaki yıldız futbolcunun Manchester United ile olan sözleşmesi 2025 yılında sona erecek. Bonservis ücretinin 10 milyon Euro olduğu düşünülen Eriksen ile sarı kırmızılı yönetim temasa geçti. Machester United ile sözleşmesinin sona ermesine 1 yıl kalacağı için Eriksen’in bonservis ücretinin daha düşük olması bekleniyor. Sezonu şampiyon olarak tamamladıktan sonra Şampiyonlar Ligi’ne katılım hakkı kazanmak isteyen Galatasaray oyuncu ile görüşmelerine devam ediyor. Eriksen’in de kariyerine Türkiye’de devam etmeye istekli olduğu öğrenildi.