Galatasaray savunma hattında bu sezon takımın vazgeçilmezi olan ve Abdülkerim Bardakçı ile birlikte müthiş bir ikili olan Victor Nelsson takımdan ayrılıyor. Galatasaray savunma hattına yıldız ismi ekliyor. Bu sezon güçlü rakipleri önünde ipi göğüsleyen Galatasarayda şampiyonluğun mimarlarından olan savunmanın vazgeçilmezi Victor Nelsson'un takımdan ayrılıyor yerine sürpriz bir isim geliyor.

2021 yılında Kopenhag'tan Galatasaray'a transfer olan 24 yaşındaki başarılı futbolcu Victor Nelsson takımdan ayrılıyor. Savunmada bu sezon rakiplere geçit vermeyen kazanılan şampiyonlukta  büyük payı olan ve Abdülkerim Bardakçı ile yakaladığı uyum dikkat çeken Nelsson'un  takımdan ayrılması taraftarı üzse de yerine gelecek isim heyecan yarattı.

Nellson şampiyon yapıp gidiyor!

Bu sezon Dries Mertens, Mauro İcardi ve Juan Mata gibi isimlerle birlikte kariyerinde ilk şampiyonluğunu yaşıyan Victor Nelsson göstermiş olduğu başarılı performansla Avrupa Devlerinin dikkatini çekti. Mükemmel bir sezon geçiren Nelsson takımın vazgeçilmezi olduğu sezonda şampiyonluk yaşayarak büyük başarıya imza attı. Danimarka'lı milli oyuncu Galatasaray formasıyla Süper Lig'de oynamış olduğu maçlarda savunmada yapmış olduğu başarılı müdahalelerle şampiyonluğun mimarlarından olmayı başardı. 

Avrupa devlerinin radarındaydı!

Sezon başından beri göstermiş olduğu performansla adeta Avrupa devlerine parmak ısırtan Victor Nelsson sezonun tamamlanmasının ardından  takımdan ayrılıyor. Victor Nelsson sezon başından beri savunmada adeta kale gibi durarak rakip takımlara geçit vermedi. Göstermiş olduğu bu başarılı performans Avrupa Devlerinin iştahını kabartsa da sezon sonuna kadar Galatasaray'dan ayrılmadı. Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'da ani gelişen Victor Nelsson ayrılığı sonrası Abdülkerim Bardakçı'nın yanına yıldız bir savunmacı transfer ediliyor.

Galatasaray'ın son bombası Stefan de Vrij!

Süper lig şampiyonu Galatasaray Hollandalı yıldız isim Stefan de Vrij'i kadrosuna ekliyor.Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan  yıldız isim de Vrij ile anlaşma sağlandı. Uzun yıllardır İtalya'da İnter forması ile başarılı sezonlar geçiren de Vrij son sezonunda kadroda yeteri kadar forma şansı bulamıyordu. Uzun uğraşlar sonucu takıma dahil edilen de Vrij tam bir istikrar abidesi Hollanda milli takım forması ile de 59 müsabakaya çıkan milli oyuncu şimdiden büyük heyecan yaratıyor. Kariyerinde İnter ile Seri A şampiyonluğu da bulunan de Vrij'in tecrübesiyle şüphesiz bu sene Galatasaray'a büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor.