UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele eden Galatasaray’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Başkan Dursun Özbek ve yönetimi seçim zamanında açıkladıkları Avrupa’da yeniden kupa kazanma hedefi için seferberlik başlattı. Erden Timur, teknik direktör Okan Buruk ve oyuncularla birebir görüştü. UEFA Avrupa Ligi’nde her galibiyet için yüksek prim belirlendi. İşte detaylar…

dursun-ozbek-erden-timur-lIev_coverGalatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi, Avrupa’da yeniden kupa kazanma hedefi için harekete geçti. Şampiyonlar Ligi’nde birbirinden önemli performanslara imza atan sarı kırmızılı ekip yeniden Avrupa sahnesine çıktı. Bayern Münih, Kopenhag ve Manchester United’in yer aldığı grupta 3’üncü olan Galatasaray, Avrupa’daki yoluna UEFA Ligi’nde devam etme fırsatı yakaladı. Ali Sami Yen tarafından belirlenen ‘’Türk olmayan takımları yenme’’ vizyonuna uygun şekilde hareket etmek isteyen sarı kırmızılı yönetim rotasını Avrupa’ya çevirdi. Her fırsatta asıl hedefin Avrupa’da yeniden kupa kazanmak olduğunu belirten Galatasaray yönetimi hem teknik heyetle hem de oyuncularla görüşerek düğmeye bastı.

indir (1)-36

Erden Timur’un Özel Çabası

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda oynanacak olan Sparta Prag maçı öncesi Florya’da kamp kurdu. Oyuncularla birebir görüşmeler yapan Erden Timur, UEFA Avrupa Ligi’nin kulüp açısından önemini anlattı. Avrupa’da başarı hedefinin üzerinde duran Erden Timur başta Icardi ve Zaha olmak üzere oyunculardan daha fazla sorumluluk almalarını istedi. Takım kaptanı Kerem Aktüroğlu ile özel bir görüşme yapan Erden Timur, kırgınlıkları bir kenara bırakarak Sparta Prag maçına konsantre olmasını istedi. Teknik Direktör Okan Buruk’un da oyuncularına, futbolculuk döneminde yaşadığı deneyimleri aktardığı öğrenildi. UEFA Avrupa Ligi’ndeki her galibiyetin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Okan Buruk, Sparta Prag maçı için mutlak galibiyet parolasını hatırlattı.

e4caec2a429c458ba4e75591232380d7-1

Fenerbahçe’den flaş karar: Mert Hakan Yandaş hamlesi… Fenerbahçe’den flaş karar: Mert Hakan Yandaş hamlesi…

Galatasaray yönetiminden yüksek prim

Galatasaray yönetimi tarafından UEFA Avrupa Ligi’ndeki Sparta Prag maçı için galibiyet primi belirlendi. Başkan Dursun Özbek’in liderliğinde harekete geçen yönetim takıma 500 bin Euro galibiyet primi vermeye karar verdi. UEFA Avrupa Ligi’nde kazanılan her maçtan sonra galibiyet priminin de artacağı öğrenildi. Sarı kırmızılı yönetim futbolculara maaşlarını ve prim ödemelerini günü gününe yapacağı sözünü de verdi. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un Hakim Ziyech ile görüşerek takım içinde daha fazla sorumluluk almasını istediği öğrenildi. Galatasaray yönetiminden Erden Timur, oyunculara UEFA Avrupa Kupası’nda final hedefinin imkansız olmadığı yönünde telkinlerde bulunmaya devam ediyor.