Fatih Terim’in annesi Nuriye Terim’in cenaze törenine katılmayan Metin Öztürk’ün yönetim içindeki görevi sorgulanmaya başlandı. Peki, Metin Öztürk ve Fatih Terim arasında ne oldu? Başkan Dursun Özbek taraftarın tepkisi ile ilgili neler söyledi? İşte detaylar…
 
Galatasaray’da yönetim tartışmaları yeniden alev aldı. İkinci Başkan Metin Öztürk’ün Fatih Terim’in annesinin cenazesine katılmaması ile başlayan süreç giderek büyüyor. Metin Öztürk’ün Fatih Terim’e yönelik tavrı taraftarın dikkatini çekti. Seçim öncesinde yönetime verdiği finansal destek sözünü yerine getirmediği ileri sürülen Metin Öztürk’ün camia içerisindeki bölünmeyi körüklediği düşünülüyor. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren sarı kırmızılı taraftarlar, ‘’Başkan Dursun Özbek, Metin Öztürk’ün kontrolünde mi?’’ sorusunu tartışıyor. 
 
Mahmut Uslu ve Nihat Özdemir Geldi, Metin Öztürk Gelmedi
 
Metin Öztürk’ün Fatih Terim’in annesi Nuriye Terim’in cenaze törenine katılmaması tepki çekti. Başkan Dursun Özbek ve Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Adana’ya giderek cenaze törenine katıldı. TFF Eski Başkanı Nihat Özdemir ve Fenerbahçe Eski Asbaşkanı Mahmut Uslu’nun da cenazede yer aldığı dikkat çekti. Başkanlık seçiminin ardından Dursun Özbek’in teknik direktörlük koltuğunu Fatih Terim’e bırakmak istediği; lakin Metin Öztürk’ün istediği üzerine rotasını Okan Buruk’a çevirdiği öne sürülmüştü. Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk’ün cenaze de yer almaması ise iddiaların güçlenmesine neden oldu. Fatih Terim’in annesi için başsağlığı mesajı bile yayınlamayan Metin Öztürk, taraftarın hedefi haline geldi. 
 
Metin Öztürk ve Erden Timur Arasında Neler Oldu?

 
Hatırlanacağı üzere Metin Öztürk, Burak Elmas ile girdiği seçim yarışını kaybetmişti. Burak Elmas ve  yönetimi, Genel Kurul tarafından idari ibrasızlık ile cezalandırıldı. Bir yıl arayla yeniden seçime giden Galatasaray’da yeni başkanın kim olacağı merak konusu oldu. Başkanlık yarışı için adaylığını açıklayan ilk isim Metin Öztürk olmuştu. Dursun Özbek’in aday olacağını açıklaması ile birlikte Metin Öztürk seçim yarışından ayrıldığını açıkladı. Dursun Özbek’in yönetim kadrosunda yer alan Metin Öztürk, İkinci Başkan olarak görev aldı. Metin Öztürk, seçim öncesinde Galatasaray’a finansal destek vereceğini ve sponsorlarının hazır olduğunu ifade etmişti. Lakin, seçimden sonraki süreçte Başkan Dursun Özbek ile birlikte sadece Erden Timur’un finansal destek sağladığı öne sürüldü. Metin Öztürk’ün ise sözlerini yerine getirmediğinden dolayı Erden Timur ile çatışma halinde olduğu ileri sürülmüştü. Son yaşanan olaylar ile yeniden gündeme gelen çatışma, sarı kırmızılı taraftarın eleştiri konusu oldu. 
 
Galatasaray Yönetiminde Metin Öztürk Krizi

 
Metin Öztürk’ün yönetimdeki sorumluluğunu yerine getirmediği yönündeki iddialar gündemin ilk sırasında yer aldı. Spor gazetecileri tarafından da doğrulanan iddialar, taraftarın tepkisinin artmasına neden oldu. Metin Öztürk’ün Galatasaray efsanesi Fatih Terim’e yönelik tavrından dolayı Başkan Dursun Özbek’in de rahatsız olduğu öğrenildi. Sosyal medyada ve Galatasaray sözlükte gündeme getirilen eleştiriler yönetim içerisinde krize neden oldu. Taraftarlar, ‘’Mahmut Uslu bile cenazeye giderken Metin Öztürk nerede?’’ sorusuna yanıt aradı. Metin Öztürk’ün Fatih Terim’e yönelik tepkisinin nedeni araştırılmaya başlandı. 
 
Metin Öztürk, Galatasaray Yönetiminden Ayrılacak Mı?
 
Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk’ün yönetim içerisinde krize neden olmasından dolayı ayrılacağı iddia edildi. Başkan Dursun Özbek’in yönetimde çift başlılık olmamasını istediği biliniyor. Erden Timur ile sık sık ters düşen Metin Öztürk’ün transferlerde de söz sahibi olmak istediği öğrenildi. Spor medyasındaki önemli isimlerin açıklamalarına göre Metin Öztürk’ün durumu yakın zamanda netlik kazanacak. Eleştirilerin artması halinde Başkan Dursun Özbek’in Metin Öztürk’ten istifasını isteyeceği düşünülüyor.