Galatasaray’da Dursun Özbek’in Başkanlık koltuğuna oturması ile birlikte yeni bir dönem başladı. Teknik direktör tercihini Fatih Terim’den yana kullanmayan Dursun Özbek, Okan Buruk ile yola devam etme kararı aldı. Galatasaray’a UEFA Kupasını kazandıran kadroda yer alan Okan Buruk, ‘’Galatasaray teknik direktörlüğü en büyük hayalimdi’’ ifadelerini kullanmıştı. Büyük umutlarla sezona hazırlanan sarı kırmızılı ekipte yeni bir yapılanma dönemi içerisine girildi. Avusturya kampına başlayan Galatasaray, oynadığı iki hazırlık maçından da mağlubiyetle ayrıldı. Geniş bir kamp kadrosu ile Avusturya’ya giden sarı kırmızılı ekip çalışmalarını sürdürüyor. Takımdaki oyuncuları daha yakından tanıma ve gözlemleme şansı yakalayan teknik direktör Okan Buruk ise net kararını verdi.

indir (2)-9

Başkan Dursun Özbek kampa gitti

Avusturya kampını ziyaret eden Başkan Dursun Özbek, transfer zirvesine liderlik etti. Sportif Direktör Cenk Ergün, Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ve Teknik Direktör Okan Buruk’un da katıldığı transfer zirvesinde önemli kararlar alındı. Yeni transferler için yürütülen çalışmalar kadar takımdan ayrılacak oyuncuların belirlenmesi de öncelikli konular arasında yer aldı. Tecrübeli teknik adam Aanholt ve Nelsson dışındaki oyuncuların satışa çıkarılmasında hiçbir sorun olmadığını yönetime iletti. Özellikle Türk oyuncuların performansından memnun olmadığı ileri sürüldü. Geçtiğimiz günlerde antrenman görüntülerindeki laubali tavırlarıyla tepki çeken Ömer Bayram ve Aytaç Kara’nın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

62b9fd9bae298b7c16703b87

Ömer Bayram’ın bileti kesildi

Galatasaray’da ayrılık rüzgarı esmeye başladı. Fatih Terim döneminde kadrodaki oyuncu eksikliği nedeniyle kullanılan Ömer Bayram için Galatasaray defteri kapanıyor. Ayrıca, istenilen verimin alınamadığı Aytaç Kara’nın da kiralık olarak gönderilmesi gündeme geldi. Orta sahada ise sürpriz isimler ile yol ayrılığı yaşanabilir. Morutan, Cicaldau ve Berkan Kutlu’nun satılması için Okan Buruk’tan onay alındı. Galatasaray’ın genç yıldızı Barış Alper Yılmaz’ı da yeni yapılanma içerisinde düşünmeyen Okan Buruk, satılabilir mesajı verdi. Emre Akbaba ve Emre Kılıç’ın ise takımda kalması bekleniyor. Büyük umutlarla transfer edilen ve başarılı bir sezon geçiren Berkan Kutlu’nun durumu ise henüz netlik kazanmadı. Taraftarın çok sevdiği genç oyuncunun takımda kalmasını isteyen Başkan Dursun Özbek, şimdilik bekleme kararı aldı. Ayrıca, Mısırlı yıldız Mustafa Muhammed’in durumu da kritik önem taşıyor. Mustafa Muhammed’in satışından gelir elde etmek isteyen sarı kırmızılı yönetim görüşmelerini sürdürüyor.