Transfer döneminin en hareketli iki takımı Galatasaray ve Fenerbahçe her sezon olduğu gibi transfer döneminde de sık sık karşı karşıya geldi. 

İki takım da yıldız oyuncuları kadrosuna katarken birçok futbolcuyla da adları yan yana yazıldı. Fenerbahçe'nin uzun süre peşinde olduğu geldi geliyor denilen ve sürekli bahaneler sunduğu belirtilen Wilfred Zaha transferini Galatasaray'ın devreye girerek bitirmesi gündem olmuştu. İki takım yöneticilerinde de gelen karşılıklı çarpıcı açıklamalar gelmiş ortam gerilmisti. 

Tam Galatasaray'ın Zaha çalımı unutuldu derken yeni gündem milli yıldız Cengiz Ünder oldu. Fenerbahçe 15 gündür yıldız oyuncu için girişimlerini sürdürürken kulübü Marsilya'nın başkanından da açıklama geldi.

Marsilya Başkanı Pablo Longoria, "Cengiz hala bizimle. Bir transfer anlaşması olmak üzereydi fakat bazı nedenlerden dolayı henüz gerçekleşmedi. Hangi takımla anlaşabiliriz diye bakıyoruz. Bir takımla anlaşma yakın değil ama Cengiz için Türkiye'den teklifler var" dedi.

Açıklamalarının devamında ise Başkan Longoria Sarı-Lacivertliler ve diğer takımların Cengiz Ünder transferi için Marsilya'nın taleplerini karşılamak zorunda olduğunu hatırlattı.

Başkanın çogul ifade kullanması Galatasaray'ın devrede oldugu iddialarını doğrular nitelikte. 

Fenerbahçe'nin prensip anlaşmasına vardığı milli yıldız Türkiye'ye gelmeye sıcak bakıyor. 

zan-1

ZANİOLO GIDERSE CENGİZ GELECEK

Galatasaray'da mutlu olduğunu her fırsatta dile getirse de en çok teklif alan oyunculardan olan Zaniolo'nun gitmesi durumunda Cengiz Ünder için Galatasaray teklif arttırılacak.

Juventus, Zaniolo için teklif arttı. Galatasaray'ın son dakika transfer görüşmesinde 23 milyon Euro teklif eden Juventus kulübü, Zaniolo için Galatasaray 40 milyon Euro bonservis istiyor. Zaniolo Galatasaray'da çok mutlu olduğunu ifade etse de yine de Galatasaray yüksek bir bonservisle oyuncuyu satıp Rashica almak istiyor.

Juventus forvet oyuncusunun satmaya artık çok yakın. Ondan gelecek bonservis bedeliyle Zaniolo transferinde eli biraz daha kuvvetlenecek ve transfer bitecek.