Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki ezeli rekabet transfer dönemine de damga vurmaya devam ediyor. Fenerbahçe’den İtalya’ya transfer olan golcü isim yeniden Türkiye’ye dönüyor. Galatasaray’ın 12 milyon euro bonservis ödemeye hazır olduğu yıldız futbolcu ile anlaşma sağlandı. İşte detaylar…

Galatasaray’da ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan Dursun Özbek, taraftarın gönlünü çalacak transferlere imza atmak için harekete geçti. Galatasaray’ın sportif başarı yakalaması için önemli transferler yapmak zorunda olduğuna inanan Başkan Özbek, kesenin ağzını açmaya karar verdi. Sportif Direktör Cenk Ergün yabancı futbolcularla görüşmek için yurt dışına çıkmıştı. Cenk Ergün ile birlikte Erden Timur’un da transfer çalışmalarında aktif rol üstlendiği öğrenildi. Ani bir kararla seçime giderek başkanlık koltuğunu Mustafa Cengiz’e kaptıran Dursun Özbek geçmişi geride bırakmak istiyor. Yeniden taraftarın sevgilisi konumuna yükselmek isteyen Başkan Özbek, iddialı transferler ile sarı kırmızılı takımı güçlendirme yoluna gidecek.

Galatasaray forvet hattı tamamen değişecek

2021/22 sezonunda Galatasaray futbol takımının en önemli sorunu gol yollarında yeterli performansın sergilenememesiydi. Mostafa Muhammed ve Diegna’nın gol bulmakta zorluk çektiği görüldü. Sezonun ikinci yarısında Gomis yeniden transfer edildi. Lakin, Galatasaray’ın gol atma sorununa çözüm üretilemedi. Yeni teknik direktör Okan Buruk’un da yönetimden güçlü forvetlerin transfer edilmesini istediği öğrenildi. Genç teknik adam Galatasaray’ın hücum futbolu oynaması için forvet hattının değişmesini istiyor. Mostafa Muhammed’in Fransa’ya transfer olması bekleniyor. Gomis ile yeni sözleşme imzalanmayacağı açıklandı. Diagne ise satılması düşünülen oyuncular arasına katıldı. 

Galatasaray’a ezeli rakibinden forvet

Galatasaray’ın hedefindeki golcü ismin kim olduğuna dair sorular bir süredir spor medyasında konuşuluyor. Yanıtı sır gibi saklanan yıldız ismin kimliği İtalya medyası tarafından açığa çıkarıldı. Galatasaray’ın geçmiş dönemde de transfer etmek istediği golcü ismin Vedat Muriqi olduğu ortaya çıktı. Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki transfer yarışını sarı lacivertli camia kazanmıştı. Vedat Muriqi son olarak İtalya’nın Lazio kulübüne transfer oldu. Lakin, yeniden Türkiye’ye dönmek istediğini her fırsatta dile getirmeye devam etti. Galatasaray’ın gol yollarındaki çareyi Vedat Muriqi ile çözmek istediği öğrenildi. Lazio, Vedat Muriqi için 12 milyon euro bonservis bedeli talep etti. Sarı kırmızılı yönetimin teklifi değerlendirmeye aldığı öğrenildi. Vedat’ın da Galatasaray’a gelmek için heyecanlı olduğu ve yönetimden gelecek olan haberi beklediği öğrenildi.

Galatasaray hareketli anlar!

Galatasaray transfer dönemide yazılan oyuncular gibi gizli transfer görüşmeleri de sporundibi sitesinde yer alacak. Son dakika transfer haberleri sürekli olarak aktaracağız.