Transfer döneminin iki hızlı takımı Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki yarış farklı bir boyuta taşındı. Fenerbahçe’nin uzun süredir transfer pazarlığı yaptığı yıldız futbolcu Wilfred Zaha Galatasaray ile anlaştı. Galatasaray’ın Wilfried Zaha transferini Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur sessiz sedasız sonuçlandırdı. 30 yaşındaki yıldız futbolcu uzun süredir Fenerbahçe yönetimi ile pazarlıklara devam ediyordu. 

Wilfried Zaha ne zaman İstanbul’a gelecek sorusu da netlik kazandı. Yıldız futbolcu bu akşam saat 21:30’da İstanbul’a gelecek.

GALATASARAY'DAN FENERBAHÇE'YE GÖNDERME

Galatasaray'dan KAP'a yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbolcu Dazet Wilfried Armel Zaha'nın Kulübümüze transferi konusunda futbolcu ile resmi görüşmelere başlanmıştır." denildi. KAP açıklamasının ardından Galatasaray, sosyal medya hesabından oyuncuyla ilgili Fenerbahçe'ye göndermede bulunan bir paylaşım yaptı.

2023-07-23_195715

Paylaşımda "ZAHAHAHA" ifadelerini kullanan Galatasaray, son günlerin hit parçası "Ali Cabbar"ı da kullandı. Paylaşım taraftarlar tarafından etkileşim rekoru kırdı. Sarı-kırmızıların paylaşımı sosyal medyanın gündemine oturdu.

ZAHA TARAFTARA SESLENDİ

Sarı-kırmızılı kulübten yapılan başka bir paylaşımda ise, İstanbul'a doğru yola çıkan Zaha taraftara seslendi. Zaha, "Merhaba Galatasaray taraftarı. Yoldayım, geliyorum. Sizinle buluşmak için sabırsızlanıyorum. Görüşmek üzere." dedi. 21.30'da uçağın ineceği belirtilen paylaşımda, taraftarlar Fildişi Sahilli oyuncuyu karşılamak üzere Atatürk Havalimanı'na davet edildi.