Galatasaray'da takım planı içinde düşünülmeyen futbolcular içinde olan ve Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al-Ittihad Kalba'ya kiralık gönderilen  Cicaldau'nun takasta kullanabileceği öne sürüldü.

Cimbom, Cicaldau'yu yeni sezon takıımda düşünmüyor. Kadro kalitesini yüksleten Sarı-Kırmızılı ekip, olası Şampiyonlar Ligi'ne katılma olasılığını da göz önüne alarak  kaliteyi daha da yukarıya çıkamayı amaçlarken Cicaldau'nun takımda kalmasının kolay olmadığı ifade edildi. BU dorğultulda flaş bir takas iddiası gündeme geldi.

Rumen medyasından Sport'un özel haberine göre Dennis Man ile Alexandru Cicaldau, takası gerçekleşebilir. Parma takımında oynayan ve daha önce de devamlı olarak Galatasaray'a yazılan Dennis Man'ın Alexandru Cicaldau karşılığında takas olarak transfer olabileceği aktarıldı.

Dennis Man kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 yılında son buluyor.  Futbolcu, bu sezon  23 maçta 4 gol ve 2 asist kaydetti.

Alexandru Cicaldau'nun ise Galatasaray ile özleşmesi 30 Haziran 2026 yılında sona eriyor. Rumen futbolcu, bu sezon Al-Ittihad Kalba SC ile çıktığı 26 maçta 5 gol ve 5 asistlik katkıda bulundu.