Sezona Fenerbahçe'nin 2 puan gerisinde devam eden Galatasaray, ocak ayında da iddialı bir transfer dönemi geçirmek için geri sayımda. Sarı kırmızılılar özellikle Patrick van Aanholt'un ardından sol bek mevkisini emanet edeceği ismi bulmak adına yoğun mesai harcanıyor. Gündemdeki ilk oyuncu ise Maxim de Cuyper oldu.

Yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı isimlerle adından söz ettiren Galatasaray'da Dünya Kupası yaklaştıkça sol bek sorunu ortaya çıktı. Hem mevcutta bulunan Hollandalı Patrick van Aanholt hem de Altay'dan alınan Kazımcan Karataş bu probleme çare olamazken Okan Buruk ve ekibi takviye yapılmasını istedi. Bunun ardından harekete geçen Dursun Özbek ve yönetim, birçok isimle temaslarını sıklaştırdı.

Giresunspor Galatasaray canlı izle bedava kesintisiz kralbozguncu trgoals twitter maç izle Giresunspor Galatasaray canlı izle bedava kesintisiz kralbozguncu trgoals twitter maç izle


 

Kulübüyle görüşüldü

Sabah'ın haberine göre Galatasaray, bir süredir takımdan gönderilmek istenen Patrick van Aanholt'tan sonra sol bek pozisyonuna getireceği ismi belirleme konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda listeye giren isimlerden biri de Maxim de Cuyper oldu. Aslan, Belçika kulübüyle görüşerek genç futbolcu için talep edilen fiyat sordu.


 

Bonservisi yüksek geldi

Maxim De Cuyper için yapılan görüşme sonuçsuz kaldı. Club Brugge, 21 yaşındaki genç sol bek için Galatasaray'dan 10 milyon Euro'nun üzerinde bir bonservis bedeli talep etti. Bu bonservis ücretini yüksek bulan Sarı-Kırmızılılar, transfer masasından kalktı. Dursun Özbek yönetimi sol bek pozisyonu için alternatiflere yöneldi.