Yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı isimlerle adından söz ettiren Galatasaray'da Dünya Kupası yaklaştıkça sol bek sorunu ortaya çıktı. Hem mevcutta bulunan Hollandalı Patrick van Aanholt hem de Altay'dan alınan Kazımcan Karataş bu probleme çare olamazken Okan Buruk ve ekibi takviye yapılmasını istedi. Bunun ardından harekete geçen Dursun Özbek ve yönetim, birçok isimle temaslarını sıklaştırdı.


 

Kulübüyle görüşüldü

Sabah'ın haberine göre Galatasaray, bir süredir takımdan gönderilmek istenen Patrick van Aanholt'tan sonra sol bek pozisyonuna getireceği ismi belirleme konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda listeye giren isimlerden biri de Maxim de Cuyper oldu. Aslan, Belçika kulübüyle görüşerek genç futbolcu için talep edilen fiyat sordu.


 

Bonservisi yüksek geldi

Maxim De Cuyper için yapılan görüşme sonuçsuz kaldı. Club Brugge, 21 yaşındaki genç sol bek için Galatasaray'dan 10 milyon Euro'nun üzerinde bir bonservis bedeli talep etti. Bu bonservis ücretini yüksek bulan Sarı-Kırmızılılar, transfer masasından kalktı. Dursun Özbek yönetimi sol bek pozisyonu için alternatiflere yöneldi.