Galatasaray Başkanı Dursun Özbek transfer harcamaları ve mali tablo hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan transfer harcamaları ile ilgili üyelere bilgi veren Başkan Özbek, oyunculara bonservis bedeli olarak 40 milyon euro ödediklerini, menajer gideri olarak ise 8.9 milyon euro kasadan para çıktığını açıkladı. G.Saray Başkanı ayrıca "18.5 milyon euro bonservis gelirimiz var. Ayrılan oyuncuların ücretlerini düşünürsek 10 milyon euroluk taahhütten kurtulduk" şeklinde konuştu.

İşte Özbek'in açıklamaları:

"Yeni kurduğumuz takımın performansı ortada. Üreten bir takım kurduk. Kurduğumuz futbol takımı para kazandıracak. Şampiyonlar Ligi'ne katılınca 35-40 milyon euro para geleceğini bilmiyor muyuz? Şampiyon olmamız gerektiğini bilmiyor muyuz? Bizzat kendim transfer görüşmeleri yaptım.

'G.Saray'ın 1 kuruşunu bile hesap ettim'

Galatasaray'ın 1 kuruşunu bile hesap ettim. Dolayısıyla kimse öküzün altında buzağı aramasın. Ne söz veriyorsam onun arkasındayım. Riva projesinden gelecek para bütün sorunları çözmez.

Kapalı spor salonu müjdesi

"Kapalı spor salonu projesi onaylandı. Yakın tarihte oradaki temel atma törenine bekliyorum değerli Galatasaraylılar..."

Narman ve Aslan Özbek'in isteğiyle katılmadı

Levent Nazifoğlu ile geçen ayki toplantıda tartışan yönetim kurulu üyeleri Alper Narman ve Burçin Aslan bu ayki divana Başkan Dursun Özbek'in isteğiyle katılmadılar.