Trabzonspor'da görstermiş olduğu başarılı performansından sonra Lille'ini yolunu tutam ve orada geçtiğimiz sezon Ligue 1'de şampiyonluk sevinci yaşayan  Yusuf Yazıcı, bu sezon beklenilen  performansını gösteremeyince yedek kulübesinde kaldı.. Bu fırsattan değerlendirmek isteyen Süper Lig devleri ise milli oyuncu için kolları sıvadı. Trabzonspor'un futbolcuyla bir ilgisi olduğu bilinirken; Galatasaray'ın da Milli oyuncu için bu transferde devrede olduğu ortaya çıktı.

Asist Analiz'in özel haberine göre; Galatasaray'ın Gedson Fernandes'ten hariç Yusuf Yazıcı'yı da transfer etmek istediği öğrenildi. Ayrıca Yusuf Yazıcı'nın olası transferi için Galatasaray'ın Lille ile anlaşmasının yeterli olmadığı ve Trabzonspor'u da ikna olması gerektiği ifade edildi..

SÖZLEŞMEDE BULUNAN O MADDE

Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı'yı Türkiye'de başka bir Ttakıma kiralık olarak veya bonservisiyle satmamak üzere taahhüt etmektedir. Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ettiği takdirde, Trabzonspor'a 20.000.000.-EUR tazminat bedeli ödemek zorunda kalacaktır.

KAYNAK: ASİST ANALİZ