Galatasaraylı scoutlar tarafından izlediği Hollandalı yıldız Branco van den Boomen ile ilgili bugün bazı temaslarda olunacak. Cimbomun bu akşam Toulouse ile oynayacağı hazırlık karşılaşmasıdnan önce sarı krımızılı yöneticilerin Van Boomen ile bir arayda olacağı ifade edildi.

Fransız takımı Toulouse ile olan kontratı sezon sonunda sona erecek olan Boomen'i sarı kırmızılıların sezon sonunda bedelsiz satın alma şansı var. Yapılacak görüşme de bu yönde oalcak. Lakin Toulouse cephesinin Hollandalı yıldızı ocak ayında uygun bir bonservis bedeli ile bırakma olasılığı olursa, Cimbom geç kalmadan bu operasyonu tamamlamayı istiyor.

Boomen, hem ön libero hem de 8 numarada oynayabiliyor. Şmdiye dek benzer bir pozisyon için kadrsouna kattığı Midtsjö'nün bekleneni altında kalması ve Norveçli futbolcuya Hollanda Ligi'nden talipler olması, olası bir satışı beraberinde getirebilir. Bu durumla beraber Boomen transferinin nokta atış olacağı fikri, yönetim cephesinden ve teknik heyet tarafından ağır basmış durumda. (Akşam)