Şampiyonlar Ligi hedefi ile transfer adımları atan Galatasaray, çok önemli bir ismi kadrosuna dahil etmek için imza aşamasında. Sarı kırmızılı ekip, bonservisi Leipzig'de yer alan, sezonu Hoffenheim'da kiralık geçiren ve daha öncesinde Manchester City formasıyla boy gösteren 26 yaşındaki İspanyol sol bek yakın zamanda açıklanacak. Galatasaray'dan son dakika şampiyonlar ligi transferi... Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

Galatasaray, büyük bir özlemle beklediği sol beke kavuşmak için geri sayıma başladı. Sarı kırmızılı ekip, Leipzig'in 26 yaşındaki iddialı İspanyol oyuncusu Angelino'nun transfer işlemlerinde son aşamaya geldi. İmzalar atıldıktan sonra yeni transferini açıklayacak. Galatasaray yeni sezona oldukça formda ve iddialı girmeye hazırlanıyor. Bu transfer için büyük bir çaba sarfeden Galatasaray ekibinde imzaların atılması an meselesi.

Galatasaray Beklediği Sol Beke Kavuşuyor!

aneg

Transferin an meselesi olduğu bilinen sarı kırmızılı ekip bu sol bek için büyük bir çaba sarfetmişti. Sezonu Hoffenheim'da kiralık olarak geçiren, daha öncesinde ise Manchester City ve PSV Eindhoven formalarıyla da sahada yer alan Angelino'nun bonservisiyle beraber Galatasaray'a imza atması an meselesi. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un transfer listesinde ilk sırada bulunan önemli futbolcu Angelino, mükemmel bir sol ayağa ve bir savunmacıya göre üst düzey bir top tekniğine sahip. 

Kampa Yetişecek mi?

Mevcut kadrosu içerisinde 20 yaşındaki Kazımcan Karataş'ın dışında sol beki bulunmayan Galatasaray ekibinde, tüm planlar Angelino'yu 8 Temmuz tarihinde başlayacak olan Avusturya kampına götürerek oradaki hazırlık karşılaşmalarında oynatmak üzerine kuruldu. İspanyol futbol yıldızının en önemli özelliklerinden bir tanesi ise hücumdaki aktif etkinliği olarak biliniyor. Yalnızca bu sezon 35 karşılaşmada 12 asisti bulunan Angelino, Leipzig'de ise 2 maçta 1 defa skora katkı sağlamıştı.