Galatasaray ara transferin son gününde yıldız oyuncu Renato Sanches için bir girişimde daha bulunacak. Portekizli orta orta saha oyucusunu sezon sonuna kadar kiralık olarak kadroya dahil etmek isteyen Cimbom, Fransız devi PSG ile bir görüşme daha yapaak. Takımda şans bulamayam 25 yaşındaki futbolcunun sarı kırmızlılılara olmulu baktığı biliniyor. Fakat son kararı teknik adam Galtier verecek. Eğer Fransızlar Cimbomun teklifini bir defa daha kabul etmezse, sarı kırmızılılardan başka bir transfer hamlede bulunması beklenmiyor. Önümüzdeki sezonun kadro operasyonu doğrultusunda ise Sanches dışında başka alternatiflerinin olduğu ve bu ismlerle görüşmeler gerçekleştirileceği ifade edildi.

Ayrıca Galatasaray'ın bir dünya yıldızını daha transfer etmek üzere önündeki engelleri teker teker ortadan kalktığı ifade edild,. Sezon sonunda Liverpool'la kontratı sona erecek olan Roberto Firmino ile bir süredir iletişim halinde olan Cimbom, Golcü oyuncunun kulübüyle gerçekleştireceği yeni sözleşme görüşmesini bekliyordu. Fakat süreç Galatasaray'ın beklediğinden daha hızlı gelişti. Firmino, hocası Jürgen Klopp ile görüşme yaparak Liverpool'dan ayrılacağını iletti. Flaş gelişme İngiliz basınında bomba etkisine neden olurken, Galatasaray tarafını da harekete geçirdi. 

Yönetim, Firmino ile yapılacak transfer görüşmesini ileri almak için harekete geçti. Avrupa'nın birçok liginden çok fazla talibi olan Brezilyalı forvetle şimdiden anlaşmayı planlayan Galatasaray, golcü oyuncuyu sezon sonunda bedelsiz olarak renklerine bağalyacak. Yıldız golcünün menajerlik şirketiyle görüşme yapan yönetim, ilelerleyen hafta İngiltere'ye çıkarmada bulunarak operasyonu sonuçlandırmaya çalışacak. (Fanatik)