Geride kalan sezonu şampiyon tamamlayarak 23'üncü kez tarihinde mutlu sona ulaşmayı başaran Galatasaray'da gözler yeni senenin transferlerine çevrildi. Yine nitelikli ve kalibresi yüksek yıldızları kadrosuna katmayı planlayan Cimbom'da yaz ayları hareketli geçecek. Premier Lig'den de bir yıldızın getirilerek Zaniolo gibi Avrupa futboluan sunulması planlanıyor.

icardi-5

Icardi'nin durumu belli değil

Galatasaray'da gündemin 1 numaralı maddesi Mauro Icardi. Aslan, gol kralı oyuncusunun bonservisini almak üzere görüşmelerde bulunurken taraftarının sevgisini ve burada yakaladığı uyumu da koz olarak kullanıyor ancak Arap kulüplerinin ilgisimnin yanı sıra Roma ve Atletico Madrid'in ilgisi süreci zorlaştırıyor. Diğer yandan alternatiflerini devrey sokmaya hazırlanan Cimbom'un listesinde flaş bir iism var.

detay1684322489631003

İstanbul yolu kapalı mı?

Arjantinli golcüyü takımda tutabilmek adına tüm imkanları seferber eden yönetim, sponsor desteğini de alarak bu transferde ön plana çıkmaya çalışıyor ancak Şampiyonlar Ligi'nin de garanti olamamsı ve Arapların yüksek ücretli maaşları durumu güçleştiriyor. Bu nedenle Icardi'nin İstanbul'da kalma ihtimali azalıyor.

Fnk7W2tX0AE56H9

Yeni Zaniolo: Fabio Silva

Geride kalan sezonun devre arasında 15 milyon euro karşılığında Zaniolo'yu kadrosuna katan Galatasaray'da bu yazın hamlesi ise Fabio Silva oldu. Anderlecht ve PSV'de oynadığı 2022-2023 sezonunda attığı gollerle ön plana çıkan ve adından söz ettiren Portekizlinin bonservisi ise Premier Lig'i 13'üncü sırada tamamlayan Wolverhampton'da bulunuyor. Güncel piyasa değeri 13 milyon olarak gözüken golcü futbolcuda da İtalyan kanat oyuncusunda izlenen politika izlenecek. Ödeme planının taksitlere bölünmesi ve yıldızının parlatılarak çok daha yüksek bonservisle satılması hedefleniyor.