Galatasaray, dönemin MHK Başkanı Lale Orta'nın 3 Şubat'ta VAR odasına girdiği görüntüleri TFF'den talep edeceği iddia edildi.

Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur'un eski MHK Başkanı Lale Orta hakkında yapmış oolduğu açıklamaların yankıları hala sürüyor.

Davinson Sanchez Manchester United maçında oynayacak mı? Davinson Sanchez Manchester United maçında oynayacak mı?

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; sarı kırmızılılar,  Federasyonu'nun kapısını çalacak. Timur'un bahsettiği  tarih olan 3 Şubat sabahı, dönemin MHK Başkanı Lale Orta'nın VAR odasına girerek  telefonuna görüntüleri kaydettiği anın kamera kayıtlarını talep edecek.

Ardından Galatasaray Kulübü, TFF'ye başvuru yapıp  telefon kayıtlarıyla ilgili gerekenin yapılmasını talep edecek. Sarı kırmızılıların iddia ettiği konu Orta'nın bütün VAR hakemlerine "Ben o görüntüleri Ali Koç'a yolladım ve onu Mert Hakan Yandaş'ın golünün elle atıldığına ikna ettim" ifadesini kullanması.

Fenerbahçe  Başkanı Ali Koç, Erden Timur'un iddiasına karşılık olarak yalan ve iftira açıklamasında bulunmuştı. 10 gündür Amerika'da yer aldığı ve önceki gün Türkiye'ye geri gelen Başkan Koç durumu yetkililerle değerlendirdikten sonra sürecin takipçisi olacakları ifade edildi.

Fenerbahçe'nin özellikle savunduğu konu ise şu; "Görüntüler oradan çıkmış olabilir. Bu Lale Orta ile ilgili bir durum. Bize asla böyle bir şey gelmedi."