İngliz devi Liverpool'la kontratı sezon sonunda son bulacak olan Naby Keita için Galatasaray'ın hamle yapması ve 28 yaşındaki yıldızın da bu transfere olumlu bakması, İngiltere'de olay oldu.

Özellikle Liverpool'l futbolseverler, Keita ile mutlak süreçte yeni sözleşme yapılması ve yıldzı oyuncuyu Galatasaray'a kaptırılmaması gerektiğine dikkat çekiyor. Liverpool'un kulüp olarak son dönemde hatalı transfer kararlarının verildi, olası bir Keita ayrılığının da bu hatalar zincirine bir yenisinin daha ekleneceği yönünde düşünceler ifade edilyor.  Jürgen Klopp'un da ilerleyen günlerde Naby Keita için bir açıklamada bulunması bekleniyor.

Sezon başında sakatlanan ve aylarca sahalardan uzak kalan Keita, iyileştikten sonra hamle oyuncusu olarak kullanılıyor. Gineli yıldız oyuncu, henüz İngizliz devinden yeni bir teklifin gelmediği için, kendisine ilgi gösteren takımların tekliflerini değerlendirmeye alıyor.

Cimbom'un Kaita konusunda bir hayli şanslı olduğu belirtiliyor. Eğer Liverpool Gineli orta sahaya yeni kontatı önerisinde bulunmaz ise, Keita'nın yaz transfer sürecinde Galatasaray'a bedelsiz şekilde transfer olması yüksek olasılık olarak bakılıyor.

 28 yaşında olan Keita'nın, Galatasaray'a olumlu yönde baktığı ifade edildi. 

Klopp'un hamle oyuncusu olarak kullandığı Gineli yıldız, Liverpool'un yeni sezon planlarında yer almıyor. (Fanatik)