Süper Lig’in devleri Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki transfer yarışı yeşil sahalardan transfer çalışmalarına ulaştı. Fenerbahçe’nin transfer pazarlığı yaptığı yıldız futbolcu ile Galatasaray anlaştı. Erden Timur’un sessiz sedasız bitirdiği Zaha transferinin perde arkasında neler yaşandı? Galatasaray’ın yeni transferi Wilfried Zaha ne zaman İstanbul’a gelecek? Zaha’nın yıllık maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar…

Spor Toto Süper Lig 2023-2024 sezonuna şampiyonluk parolası ile hazırlanan Galatasaray transfer çalışmalarında vites yükseltti. Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’ye transferde öyle bir çalım attı ki nefesler kesildi. Fenerbahçe’nin transfer döneminin ilk günden itibaren görüşmelere devam ettiği Wilfried Zaha ile Galatasaray anlaşma sağlandığını açıkladı. Sarı lacivertli taraftarların transferini heyecanla beklediği yıldız futbolcu için Galatasaray kulübü KAP bildiriminde bulundu. Wilfried Zaha, İngiliz ekibi Crystal Palace’nin rekor teklifini kabul etmedi ve tercihini Galatasaray’dan yana kullandı.

0x0-1689985578411

Fenerbahçe’de Arapsaçına Dönen Transfer

Galatasaray’ın Wilfried Zaha  transferini Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un sessiz sedasız sonuçlandırdı. 30 yaşındaki yıldız futbolcu uzun süredir Fenerbahçe yönetimi ile pazarlıklara devam ediyor. Wilfried Zaha transferinin gecikme nedeni olarak menajerlik firmasını değiştireceği öne sürülmüştü. Yeni bir menajerlik firmasıyla anlaşma yapmadan ağabeyi üzerinden transferini tamamlamak istediği için beklendiği ileri sürülmüştü. Arapsaçına dönen transfer için daha sonra Wilfried Zaha’nın eşinin İstanbul’a yaşamak istemediği için gerçekleşmediği ileri sürüldü. Fildişi Sahilli futbolcuya Crystal Palace tarafından kulüp tarihinde en yüksek yıllık ücret teklif edildi. İtalyan ekibi Lazio’nun da transfer listesinde yer alan Wilfried Zaha sürpriz bir kararla Galatasaray ile anlaşma sağladı.

Fenerbahçe Cengiz Ünder için Marsilya ile anlaştı: 15 milyon euroya tamam dediler Fenerbahçe Cengiz Ünder için Marsilya ile anlaştı: 15 milyon euroya tamam dediler

zahas

Wilfried Zaha Ne Zaman Gelecek?

Galatasaray’ın sessiz sedasız şekilde gerçekleştirdiği Wilfried Zaha transferi spor gündemine bomba gibi düştü. Spor medyasında kulislerde dahi konuşulmayan transferin perde arkasındaki isimse Erden Timur oldu. Yıldız futbolcuyu şampiyonluk ve Avrupa’da kupa kazanma hedefine inandırmayı başaran Erden Timur, transferi mutlu sonla sonuçlandırdı. Wilfried Zaha son röportajında asıl hedefinin para değil, şampiyonluklar kazanmak olduğunu açıklamıştı. Galatasaray kulübü ile Wilfried Zaha aynı hedefte buluştuğu için transfer gecikmeden tamamlanmış oldu. Wilfried Zaha ne zaman İstanbul’a gelecek sorusu da netlik kazandı. Yıldız futbolcu bu akşam saat 21:30’da İstanbul’a gelecek. Sarı kırmızılı taraftarların Wilfried Zaha’yı havalimanında karşılaşaması bekleniyor.