Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Galatasaray transferde de gaza bastı. Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götüren sarı kırmızılı ekip; asıl hedefi olan Avrupa Kupaları’nda mücadele etme hakkını kazandı. Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynayacak olan temsilcimiz yeni sezonda üç kulvarda mücadele edecek. Galatasaray’da transfer çalışmalarının başında yer alan Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur İngiltere’ye gitti. Transfer sihirbazı olarak değerlendirilen yönetici sol bek ve forvet mevkileri için görüşmeler gerçekleştiriyor.

erden_timur-dan_ali_7addb_v

Oyuncu Kadrosu Korunacak

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek tarafından transfer dönemindeki önceliklerinin şampiyon olan kadroyu korumak olduğu açıklandı. Sarı kırmızılı yönetim takımdan ayrılması beklenen Sacha Boey ve Victor Nelsson için yüksek bonservis ücreti talep ediyor. Pazarlık aşamasındaki görüşmelerde henüz Galatasaray’ın beklediği teklif gelmedi. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edebilecek seviyede kadro kurma hedefinde olan sarı kırmızılı ekip ilk transferini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde kiralık olarak Galatasaray kadrosuna katılan Kaan Ayhan’ın bonservisi alındı. 2 milyon 800 bin euro’luk bonservis ücretinin ödendiği açıklandı. Galatasaray’da savunma hattına da takviye yapılması bekleniyor.

fc4a2123e86e4c0a8aba505bfe910c58

Galatasaray’ın Genç Yıldızına Talip Var

Galatasaray yönetimi yeni transferler için görüşmelere devam ederken; bir yanda da teklifleri değerlendirmeye başladı. Galatasaray altyapısında yetişen Emin Bayram’a talip çıktı. 20 yaşındaki genç yetenek için İngiliz ekibi Stoke City resmi teklifte bulundu. Sürpriz olarak değerlendirilen transfer teklifi sarı kırmızılı yönetimin bütçesine önemli bir katkı sağlayabilir. Galatasaray A Takımı’nda Victor Nelsson ve Abdülkerim Bardakçı’nın arkasında kalan Emin Bayram zaman zaman forma şansı yakaladı. Süper Lig’de sarı kırmızılı forma ile 7 maçta 877 dakika görev alan stoper oyuncusu performansı ile beğeni kazanmayı başardı.

erden_timur_istanbul_da_gorustu_anlasma_sagladi_h11238_ebc65

Satın Alma Opsiyonu Devreye Girecek

İngiliz kulübü Stoke City tarafından Emin Bayram için yapılan ilk teklif 2 milyon 500 bin Euro oldu. Sarı kırmızılı yönetimin teklifi reddetmesinin ardından Stoke City yeni bir teklifle masaya geri döndü. İngiliz ekibi satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu. Emin Bayram’ın satın alma opsiyonu içinse 7 milyon Euro teklif edildi. Galatasaray yönetimi ise kiralama yöntemine sıcak bakıyor. Emin Bayram’ın transferiyle ilgili teknik direktör Okan Buruk son kararı verecek. Victor Nelsson’un takımdan ayrılması ve yerini dolduracak oyuncunun transferinin gecikmesi halinde Emin Bayram’ın ilk 11’de oynaması planlanıyordu. Galatasaray yönetimi oyuncu transferine göre Emin Bayram’ın Stoke City’a gitmesine izin vermeyi düşünüyor. Genç stoper ise kararı sarı kırmızılı yönetime bıraktığını bildirdi.