Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray bir yandan yeni sezon hazırlıklarına devam ederken; diğer yandan da transfer çalışmalarında gaza bastı. Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin göreve gelmesi ile birlikte çehresi değişen sarı kırmızılı ekipte hareketli günler yaşanıyor. Üst üste sponsorluk anlaşmaları imzalayan Galatasaray’ın kasasına sıcak para girdi. Sarı kırmızılı yönetim stadyum gelirlerini artırmak içinde düğmeye bastı. Geçtiğimiz sezon 400 milyon TL gelir elde edilmişti. Başkan Dursun Özbek tarafından yeni sezonda vip, loca, kombine ve maç günü biletlerinden toplam 1 milyar TL gelir elde etme hedefinin bulunduğu açıklandı.

dursun-ozbek-aa-2039206

Galatasaray’ın Kasasına Sıcak Para Girdi

Galatasaray yeni sezon için beş önemli sponsorluk anlaşması imzaladı. Stat isim sponsorluğu ile 7 milyon 500 bin Euro, yurt içi forma sponsorluğundan 7 milyon 500 bin dolar, yurt dışı forma sponsorluğundan 5 milyon dolar gelir elde edeceği anlaşmalara imza attı. 5 yıllık dönemde Galatasaray’ın kasasına girecek toplam sponsor desteği ise 100 milyon Euro olacak. Sarı kırmızılı ekip bu sezon sponsorluk anlaşmalarından 26 milyon Euro kazandı. Başkan Dursun Özbek hedeflerinin 45 ila 50 milyon Euro sponsorluk geliri elde etmek olduğunu açıkladı.

t25_mauro-icardiden-kritik-ka-484

Mauro Icardi Faktörü Seviye Atlattı

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrosuna dahil ettiği Mauro Icardi transfer dönemine damga vurdu. Arjantinli yıldız futbolcu ile sarı kırmızılı taraftarlar arasındaki muhteşem bağ başarının temelini oluşturdu. Galatasaray, transfer dönemindeki önceliği haline gelen 30 yaşındaki santrafor ile anlaşma sağladı. PSG kulübüne Mauro Icardi için 10 milyon Euro bonservis ücreti ödenecek. Galatasaray, Mauro Icardi ile 3+1 yıllık sözleşme imzalayacak. Arjantinli yıldız futbolcunun önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor. Mauro Icardi, UEFA’ya teslim edilecek olan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı kadrosuna da dahil edilecek.

dursun_ozbek_ve_erden_timur_tffye_gidecek_1666003099_8097

Suudi Arabistan’dan Yeni Teklif

Dünya futbol piyasasında fırtına gibi esen Suudi Arabistan’da hareketli günler yaşanıyor. Suudi Arabistan’ın transfer fiyatlarını artırmasından dolayı şikayetler devam ederken; diğer yandan da futbolcular ve kulüpler yüksek gelir elde etmeyi hedefliyor. Suudi Arabistan’ın transfer için kapısını çaldığı son kulüp ise Galatasaray oldu. Sarı kırmızılı ekibin oyuncu kadrosunda yer alan Dries Mertens için Suudilerin görüşmelere başlamak istediği öğrenildi. 36 yaşındaki Mertens, İtalya Serie A ekiplerinden Napoli’nin efsane futbolcuları arasında yer alıyor. Türkiye’ye transferi bile dünya gündemine damga vuran Belçikalı futbolcu, Suudilerin radarına girdi.

0x0-son-dakika-galatasaray-haberleri-okan-buruk-beklenen-transferi-resmen-duyurdu-imzaya-geliyor-iste-galatasarayi-1689094934703

Galatasaray, Mertens’in sözleşmesinde yer alan opsiyonu kullanmıştı. 2024 yılında sarı kırmızılı ekiple sözleşmesi sona erecek olan Mertens için Suudilerin 10 milyon Euro bonservis ücreti teklif ettiği öğrenildi. Belçikalı futbolcuyla da yıllık ücret pazarlıklarına başlayan Suudiler transferi tamamlamak için harekete geçti. Galatasaray ise Mertens’in takımdan ayrılmayı kabul etmesi halinde daha yüksek bir bonservis teklifi beklediklerini açıkladı. Transfer pazarlıkları ise devam ediyor. Galatasaray sürpriz bir şekilde Mertens’in transferinden yüksek gelir elde edebilir.