Spor Toto Süper Lig 2023-24 sezonu hazırlıklarına devam eden Galatasaray’da transfer çalışmaları da sürüyor. Şampiyonlar Ligi’ne katılım bileti almak isteyen sarı kırmızılı ekip oyuncu kadrosunu güçlendirmek için düğmeye bastı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yürütülen transfer çalışmaları büyük bir gizlilikle gerçekleştiriliyor.

Galatasaray transfer

Transferde imzaları ardı ardına attıran Galatasaray’da yeni transferler kadar; takımdan ayrılacak oyuncular da önem taşıyor. Zira, sarı kırmızılı ekibin kasasına sıcak para akışı girmesi gerekiyor. Sponsorluk anlaşmaları ile 26 milyon Euro gelir elde eden Galatasaray’da hedef 45-50 milyon Euro’ya ulaşmak olarak belirlendi. Başkan Dursun Özbek tarafından önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek yeni sponsorluk anlaşmasıyla ilgili ipuçları paylaşıldı.

BlKjsZ9LmkKI-xieYHHKHQ

Galatasaray’ın Zaha Transferi Şok Etkisi Yarattı

Galatasaray’ın Fildişi Sahilli Wilfried Zaha ile anlaştığını açıkladığı andan itibaren transferde psikolojik üstünlüğü elde etti. Fenerbahçe’nin uzun süredir transfer pazarlıklarına devam ettiği yıldız futbolcu tercihini Galatasaray’dan yana kullandı. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğini belirten Wilfried Zaha, idolü Drogba’nın da Galatasaray’a transfer olması yönünde teşvik edici olduğunu açıkladı. Crystal Palace tarafından kulüp tarihinin en yüksek yıllık ücretinin teklif edildiği yıldız futbolcu, Galatasaray’a gelerek kariyerinde yeni bir döneme başladı. Crystal Palace Başkanı Steve Parish, “Wilfried Zaha’nın Galatasaray’a transfer olmasıyla ilgili ‘’En iyi ve en etkili oyuncumuz olarak kulüpten ayrılıyor. Kalmasını ne kadar çok istesek de, kariyerinin bitiminden önce farklı bir meydan okuma deneyimlemek istedi. Bu hepimizin anlayabileceği bir şey’’ ifadelerini kullandı. 30 yaşındaki kanat oyuncu Galatasaray ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

F10659qXwAEtklj

Nicolo Zaniolo’ya İngiliz Ekibi Talip Oldu

Galatasaray’ın Ocak transfer döneminde oyuncu kadrosuna kattığı Nicolo Zaniolo için yeni transfer teklifleri gelmeye devam ediyor. İtalyan futbolunun yıldız çocuğu olarak gösterilen 24 yaşındaki oyuncunun ilk talibi Juventus kulübü olmuştu. Galatasaray’da transfer sihirbazı olarak değerlendirilen Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un sessiz sedasız çözdüğü transferler arasında Nicolo Zaniolo ilk sırada yer alıyor. Yıldız futbolcu devre arasında Roma kulübünden ayrılarak Galatasaray ile sözleşme imzaladı. Nicolo Zaniolo’nın sözleşmesinde 35 milyon Euro karşılığında serbest kalır maddesi yer alıyor. Sarı kırmızılı ekibin yatırım amacıyla gerçekleştirdiği transferden bonservis beklentisi serbest kalır maddesinde yer alan 35 milyon Euro olarak belirlendi. Nicolo Zaniolo’nın Roma’da geçirdiği çalkantılı dönemi geride bırakması ve Galatasaray ile yeniden yükselişe geçmesi İtalya Milli Takımına çağrılmasını sağlamıştı.

nicolo-zaniolo-transfer-kararini-verdi-galatasaray-mi-italya-mi-1686833807224

Zaniolo İçin Rekor Bonservis Teklifi

26 Haziran’da başlayan yaz transfer döneminde Galatasaray’ın önceliği şampiyon olan kadroyu korumak olarak belirlendi. İtalyan futbolcu Nicolo Zaniolo’nun takımda kalması bekleniyordu. Yıldız futbolcunun Şampiyonlar Ligi’nde forma giymek istemesi de etkili oldu. Finansal kriz içerisinde olan Juventus kulübü Galatasaray’ın istediği bonservis ücretini sunamamıştı. Sarı kırmızılı ekip Juventus’un teklifini reddetti. Nicolo Zaniolo’nun yeni talibi ise İngiltere’den oldu. Premier Lig ekiplerinden Newcastle United, Nicolo Zaniolo transferi için Galatasaray’ın kapısını çaldı. İngiliz ekibinin ilk teklifi 25 milyon Euro oldu. Sarı kırmızılı yönetim ise 35 milyon euro’nun altındaki teklifleri kabul etmeyeceğini bildirdi. Newcastle United’in bonservis ücretini yenileyerek yeniden masaya oturmaya hazırlandığı öğrenildi. Bonuslarla birlikte 35 milyon Euro bonservis ödemesi yapılması bekleniyor. Nicolo Zaniolo’nun transfer olması halinde sarı kırmızılı ekip Felix’in transferi için düğmeye basacak.