12 Ocak'ta resmen başlayacak tescil dönemi için takımlar hazırlıklarını sürdürüyor. Şampiyonluk mücadelesi kadar Avrupa kupaları, orta sıralar ve küme düşme hattı için kıyasıya mücadele yaşanıyor. Bu nedenle de doğru takviyeler özellikle kış aylarından sonra çok daha kritik önem taşıyor. Şubattan itibaren kadrolarını şekillendirme şansı bulunmayan Süper Lig ekipleri doğru isimleri almak amacında. Ayrıca bazı futbolcular da forma giyebilecekleri yerlere gitmeyi hedefliyor. Onlardan biri de Halil Dervişoğlu. Milli futbolcu bu sezon yedek beklediği Burnley'den ayrılıp memleketine gelmeyi arzuluyor.


Trabzonspor'a mesaj gönderdi

Aslen Trabzonlu olan ve ailecek Trabzonspor'u tuttukları bilinen Halil Dervişoğlu, bordo mavililere 'beni alın' mesajını gönderdi. Bu sezon başında Brentford'dan Burnley'e kiralanan ancak burada istediği süreyi bulamayan genç futbolcu, ailesinin kökleri olan şehrine dönmeyi istiyor. Daha önce Sparta Rotterdam döneminde anlaşmaya çok yakın olunan ancak Hollanda ekibinin satmadığı Halil belki de ilk defa bordo mavili formaya bu kadar yakın.

 

Karar Abdullah Avcı'nın

Devre arasında çok maliyetli oyuncuları transfer etmeme kararı alan Trabzonspor'da yerli kontenjanı da gözetilerek Halil Dervişoğlu hamlesi gelebilir. Santrfor ve sol kanat mevkilerinde forma giyebilen 23 yaşındaki golcü için son kararı Abdullah Avcı verecek.