Marek Hamsik'in beklenmedik sakatlığı ile şoke olan Trabzonspor'da orta sahaya yıldız bir isim daha getirilmesi için çalışmalar sürüyor. Bordo mavililer daha önce uzun süre Galatasaray'ın ilgilendiği Gueye için devreye girdi.

Grillitsch, Xeka, Lemaina derken Trabzonspor için bir yıldız iddiası daha gündeme bomba gibi düştü. Süper Lig'e 17 yıl sonra yükselen İstanbulspor'u 2-0 yenen FIrtına'da Teknik Diretkör Abdullah Avcı, yeni transferler için olumlu konuşarak gerçekleşebileceğini dile getirmişti.

Avcı, “Hamsik ile başka bir oyun var, Hamsik’siz başka bir oyun var. Hamsik ile topa sahip olarak başka bir hikaye yazabiliyoruz. Bir B planı cebimizde... Siopis ile ise savunma gücümüz var. Sağ stoper eksiğimiz ile ilgili yatırımlık ve problemsiz bir isteğimiz var. Transfer çalışmalarına devam ediyoruz. Umarım yakın zamanda gerçekleştirebiliriz” ifadesini kullandı.

Trabzonspor'un Transfer Politikası Trabzonspor'un Transfer PolitikasıGueye listede

Orta alanı hem deneyimi ile çekip çevirebilecek hem oyunu yönlendirip hem de mücadelesiyle katkı verebilecek bir isim arayan Trabzonspor'da gündeme Idrissa Gueye geldi. Sezon sonuna kadar kiralık olarak düşünülen Afrika asıllı oyuncu için girişimler başlayacak.

Dursun Özbek'in başkanlığa seçildikten sonra en çok ilgi gösterilen isimlerin başında gelen Gueye'nin transferi gerçekleştirilememişti.