SPORUNDİBİ.COM-ÖZEL / Okan Buruk'ıun raporu doğrultusunda yeni sezonun transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da gözler özellikle forvete yapılacak takviyeye çevrildi. Icardi'yi ikna etmeye çalışan Cimbom'da Arjantinli yıldızla rekabete girebilecek bir isim daha takıma kazandırılmak isteniyor. İngiliz basını Aslan'ın Antonio ilgilendiğini öne sürdü. Peki, Galatasaray'ın istediği Michail Antonio kimdir? Kaç yaşında, nereli ve kariyeri haberimizde.

3002388-61603488-2560-1440

Michail Antonio kimdir?

Tam ismi Michail Gregory Antonio'dur. Michail Antonio, 28 Mart 1990'da Londra, Wandsworth'ta doğdu. Aile kökleri Jamaika'da olan ve 30 yılı aşkın süredir birlikte olan siyahi oyuncu İngiliz ebeveynlerinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Michail Antonio, Güney Londra'da büyüdü ve çocukluktan yetişkinliğe kadar önemli bir mesafe kat etti.

Büyüdüğü yer olan London Borough of Wandsworth, bir çete kültürüyle yoğun bir şekilde istila edilmişti.

Bir DailyMail haberine göre, İngiliz oyuncu, çocukluk döneminde hepsi ona normal görünen birkaç kavga, bıçaklama ve silahlı saldırı vakasına tanık oldu.

“Birkaç arkadaşım bıçaklanarak öldürüldü, hatta birkaçı gözlerimden vuruldu ama ölmedi. Hepsini gördüm" sözleri ile bu günleri anlattı.

“Birinin bıçaklandığını duydunuz ve tepkiniz, “Tamam, bıçaklandı, sonra çekip gidersiniz. Bu durum hiç de şaşırtıcı değildi. Tek soracağım, şey sakat kalıp kalmayacağı olurdu" diyor.

Onu çocukken yapabileceği kötü seçimlerden uzaklaştıran, futbol etkinliklerine katılımıydı.

Çoğu profesyonel İngiliz futbolcunun aksine, Antonio 6 ya da 7 yaşında profesyonel bir futbol akademisine kaydolan türden bir futbolcu değildi. Futbola geç başlayan biriydi.

Antonio, London Borough of Merton'da bulunan yarı profesyonel bir futbol akademisi olan Tooting & Mitcham United Juniors'a katılmaya 12 yaşında karar verdi.

2007/2008 sezonunda ilk takımlarına girmeden önce altı sezon orada kaldı. Böylelikle profesyonel olma imkanı beklediğinden daha yakındı.

Kendisini göstermesi ve keşfedilmesi de uzun sürmedi. gücü, hızı ve yeteneği ile adeta canavar modunu ateşler nitelikteydi. Ardından transfer spekülasyonları başladı. "Alfa erkek" tanımlamasının da karşılığı yine Michail'di. Antonio, yeteneği sayesinde Reading, Sheffield Wednesday ve Nottingham Forest'a transfer oldu.

Nottingham Ormanı'nda, İngiliz adam 2014/2015 sezonunun Oyuncusu ödülünü kazandı. Bu kulüp, Djed Spence ve Brennan Johnson'ın en iyilerini ortaya çıkaran bir zamanların Avrupa devidir.

Antonio'nun Forest'taki güçlü formu, onun Premier Lig futbolu için aday olduğunu gördü. Tam olarak Eylül 2015'in 1. gününde, ligde olmayan oyuncu, birinci lig futbol karşılaşması hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü gördü.

West Ham United tarafından satın alındı ve enerjisi, hızı ve hedefe yönelik gözü sayesinde onu en paha biçilmez varlıklarından biri haline getirdi.

2901859-59745188-2560-1440


Michail Antonio'nun eşi Debbie Whittle kimdir?

Michail Antonio'nun ilişki hayatı, sırf aşk hayatı dram içermediği için halk önünde gerçekleşmedi. Sosyetik yaşamdan uzak durdu. Başarısının ardında Debbie'nin olmasını da asla atlamıyor ve her fırsatta eşinin hakkını veriyor. Sevgililer 2011'de başlayan ilişkilerini evliliğe kadar götürdü. 2017'de dünyaevine girdiler. Düğün töreni, yalnızca düğün mekanları için kullanılan özel bir kır evi olan Staffordshire'daki görkemli evde yapıldı.


Michail Antonio'nun kariyeri

Bugüne kadar 513 maça çıkan Michail Antonio 123 kez rakip fileleri sarstı. 84 de asist yaparak takım arkadaşlarının gol atmasını sağladı. Ancak uzun süren kariyerinde sadece 3 kupası bulunuyor. Onlardan birini geride kalan sezonda West Ham ile Konferans Ligi'ni kazanarak elde etti. 2009-2010 sezonunda da FC Southamptın ile Lig Kupası'nı aldı. Reading ile de Championship zaferi var